sobota, 26 czerwca 2010

Kompania Łowców Czarownic - Warheim FS

Po kilkumiesięcznej przerwie zakończyłem prace na kompanią Łowców Czarownic do Warheim Fantasy Skirmish. Drużyna różni się nieco od tej, która przemierza Mordheim.
PhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucket
W Warheim FS na czele kompanii Łowców Czarownic stoi Inkwizytor. Do tej roli wykorzystał model Inquisitor Lord Torquemada Coteaz z Wh40k. Model wymagał kilku kosmetycznych zmian, orzeł stracił bioniczną głowę, zaś sam Inkwizytor stracił pistolet schowany w kaburze i otrzymał nieco zmodyfikowany młot. Z tego samego zestawu wykorzystałem jeszcze dwa przedstawione nieco niżej modele.
Ponieważ w Warheim FS wierzchowce są dość łatwo dostępne dla bohaterów, a zasady poruszania się wierzchem są znacznie bardziej przyjazne niż te z Mordheim, także model Inkwizytora doczekał się swojego konnego odpowiednika. W tej roli użyłem modelu Luthora Hussa (swoją drogą jednego z moich ulubionych bohaterów świata Warhammera). W tym przypadku specjalnych konwersji nie było. Model wierzchowca Proroka Sigmara wzbogacił się jedynie o kilka bitsów pochodzących głównie z pudełka nowych Flagelantów.
Na model Prezbitera wybrałem Kapłana Sigmara uzbrojonego w młot dwuręczny.
PhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucket
Pierwszy z Łowców Czarownic to bohater reprezentowany, podobnie jak Inkwizytor, przez model pochodzący z Wh40k, a dokładnie: Witch Hunter Inquisitor Lord & Retinue, podobnie jak w pierwszym przypadku, także tutaj wykorzystałem jeszcze dwa przedstawione nieco niżej modele. Miotacz ognia trzymany pierwotnie przez Łowcę Czarownic stracił kilka elementów upodobniając się do staroświatowych pistoletów. Usunąłem bioniczne elementy, a także umieściłem na figurce kilka bitsów pochodzących z modeli z WFB.
Dwa kolejne modele Łowców Czarownic to oryginalne figurki z zestawu do Mordheim.
PhotobucketPhotobucketPhotobucket
W odróżnieniu od Mordheim, w Warheim FS kompanie mogą wcielać w swoje szeregi Chorążych i Sygnalistów - użyłem do tego celu modeli pochodzących z przedstawionych powyżej zestawów figurek do Wh40k. Model chorążego skonwertowałem, usuwając pistolet i głowę z bionicznymi wszczepami. Brakujące części uzupełniłem bitsami - dłonią trzymającą księgę, pochodzącą z pudełka Skaven Plague Monks, zaś głowa pochodzi z pudełka nowych Flagelantów. Dwa kolejne modele, przedstawiające dwa warianty Sygnalisty, wymagały drobniejszych, kosmetycznych zmian - usunięcia kilku bionicznych części, w przypadku Cherubina konieczne była jeszcze zamiany głowy na czaszkę.
PhotobucketPhotobucketPhotobucket
Zeloci (modele od 1 do 5) to oryginalne figurki z zestawu do Mordheim. Ostatni model pochodzi z WFB.
PhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucket
Biczownicy to nowi Flagelanci. Pierwszy model otrzymał kadzielnicę ognia, zrobioną z bitsa pochodzącego z pudełka Imperialnych Magów, zaś głowa czwartego pochodzi z pudełka plastikowych Wielkich Mieczy.
PhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucketPhotobucket
Łowcy Czarownic chętnie korzystają z pomocy psów bojowych, jako modeli użyłem oryginalnych figurek z zestawu do Mordheim, za wyjątkiem jednego psa pochodzącego z Chronopii, zakupionego kiedyś na Allegro.
PhotobucketPhotobucketPhotobucket
Pojazdy to kolejna różnica pomiędzy Mordheim a Warheim FS, w tym drugim występują znacznie częściej, a zasady są dużo bardziej przyjazne dla gracza.
Pokutnik zbudowałem ze styrodury, cienkiej tektury i całej masy bitsów pochodzących zarówno z WFB jak i z Wh40k, w tym także modelu Cherubina. Poszczególne etapy powstawania Pokutnika, podobnie jak całej kompanii, można odnaleźć na blogu albo prześledzić tutaj.
PhotobucketPhotobucket
Główne barwy jakich użyłem to błękit i purpura, które kojarzą mi się "kościelnie", ponadto czarne płaszcze to atrybut Inkwizycji, zaś zielone akcenty pojawiające się na kilku modelach to atrybuty związane z urzędem Wielkiego Teogonisty - a więc zwierzchnika Kościoła Sigmara.
"Pieczęcie czystości" pochodzą albo z Wh40k albo zostały zrobione z GS i wstążek wyciętych z cienkiej aluminiowej blaszki.
PhotobucketPhotobucket

sobota, 5 czerwca 2010

Łowcy czarownic, ciąg dalszy

Po kilku miesiącach przerwy, korzystając z trzech dni wolnego, pomalowałem kolejne modele do kompanii Łowców Czarownic:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...