wtorek, 10 grudnia 2013

Military History: Medieval.

Polecam zapoznać się z projektem:
Military History: Medieval to nowy system bitewny osadzony w alternatywnej historii XV wieku. System ten jest tworzony przez międzynarodową grupę zrzeszoną w Minefield Game Team, i który swą premierę będzie miał na początku przyszłego roku. 
W grze gracz dowodzi armiami walczącymi w wojnie stuletniej, wojnach Szkockich, podczas wielkiej wojny z Zakonem, czy też prowadzi krucjaty. Do wyboru jest dziewiętnaście nacji, w tym królestwa Polski, Anglii, Francji, Cesarstwo, Ruś, czy też Cesarstwo Bizantyjskie lub Imperium Osmańskie. Całość rozgrywki jest prowadzona wg kolejności inicjatywy jednostek nie zaś jak w większości gier wg faz tury. Jednostki posiadają punkty akcji które to mogą wykorzystywać na ruch, walkę lub strzelanie w zależności od potrzeb rozgrywki. Dzięki temu rozgrywka jest bardzo dynamiczna i pozwala na wykonywanie wielu manewrów. Medieval posiada bardzo rozbudowany  system dowódców, od generałów po setników i dziesiętników. Dowódcy mogą wydawać rozkazy podległym jednostkom i za pośrednictwem dowódców niższego szczebla przekazywać je jednostkom. Bardzo ważną rolę w rozgrywce spełniają bohaterowie których w każdej nacji jest co najmniej kilku. Bohaterowie dzięki posiadanym umiejętnościom mogą na przykład zagrzać podległe im jednostki do walki, lub też wykorzystać umiejętność specjalną. I tak przykładowo Torquemada będący Hiszpańskim bohaterem może oskarżyć bohatera lub dowódcę przeciwnika o herezję i spalić go na stosie.
Projekt jest wspierany przez kilku czołowych producentów figurek w skali 1/72 przez co koszt wystawienia średniej wielkości armii jest bardzo niski, gdyż korzystać w grze można z ogólnodostępnych wzorów figurek historycznych.

Jeszcze przed końcem tego roku zostaną opublikowane dema gry nawiązujące do Wielkiej wojny z Zakonem, wojny stuletniej oraz walk z Tatarami na stepach wschodnich. Całość będzie dostępna w wersji Polskiej oraz Angielskiej do pobrania za darmo w wersji elektronicznej. Przewidziana jest również wersja papierowa podręcznika która dostępna będzie po koszcie druku gdyż projekt ten w swym założeniu jest niekomercyjny.

Jeszcze w tym miesiącu projekt rusza na Kickstarterze i Indiegogo w celu pozyskania funduszy na dalszy rozwój projektu.

Profil projektu na Facebooku.
Strona internetowa gry.


3 komentarze:

  1. Ciekawa spawa. Będę czekał na podręcznik, bo trochę rycerstwa z dawnych czasów w szufladach leży, a i makiety zamków się kiedyś robiło - tylko systemu nie było (w MiM'ie tylko raz chyba napomknęli o systemie Revange, ale potem jak się pojawił internet okazało się, że jest kieski. Warhammer Historical jakoś mnie nie wkręcił i w sumie wargamming 1:72 u mnie upadł. Dzięki za info!

    OdpowiedzUsuń
  2. Na dniach powinny pojawić się dema gry, mechanika jest dosyć prosta, ale udało się nam spory dynamizm walki utrzymać.

    OdpowiedzUsuń
  3. http://issuu.com/piotrwisniewski/docs/mhm_demo

    OdpowiedzUsuń