Strony

sobota, 31 maja 2014

Podsumowanie miesiąca. Maj.

Maj to 28 postów opublikowanych na łamach bloga.

W maju pomalowałem modele Poszukiwacza Złota oraz Trollobójców od Games Workshop. Opublikowałem także kolejne zdjęcia zdjęcia Nieumarłych pomalowanych w 2013 roku: Lahmia. Oraz zakończyłem prace nad Pomnikiem Pięciu, który stoi na placu targowym w Oldenlitz, a wcześniej skleiłem modele Khazadów z Gór Krańca Świata.

Z kolei w ramach przybliżania państwu-draństwu historii uniwersum Warhammera Fantasy udostępniłem na blogu cztery wpisy zawierające informacje na temat Valayi Pamiętającej i Pani z Jeziora oraz rozpocząłem publikację wpisów zawierających informacje na temat religii i wierzeń - część pierwsza dostępna jest TUTAJ, a druga TU.


Na blogu zamieściłem także pięć recenzji: Big Dragon Shields, Bugs Basing Kit i Food Supplies Basing Kit od Ristuls Extraordinary Market oraz Groceries i Supplies od Tabletop World.

Oraz opublikowałem dwa wpisy organizacyjne. Pierwszy dotyczył uporządkowania bloga Warheim FS i stworzenia bloga Oldenlitz. Z kolei drugi, poświęcony był między innymi nagrodzie Liebster Award.

Na blogu udostępniłem także erratę zasad gry Warheim FS oraz opublikowałem zdjęcia mojej córki Hanny.

I tradycyjnie już w mijającym miesiącu zamieściłem także kolejne wydania Zebranych z tygodnia (#164, #165, #166 oraz #167) oraz Subiektywne podsumowanie tygodnia (#63, #64, #65 oraz #66 i #67) na Wrotach.



Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Subiektywne podsumowanie tygodnia #67

Zapraszam szanowne państwo-draństwo
do lektury #67 odcinka


które zawiera linki do najciekawszych moim zdaniem wpisów, które zostały opublikowane na blogach zrzeszonych wokół Wrót - polskiej sieci blogów bitewnych.

Blogerów zainteresowanych dołączeniem do sieci zapraszam do lektury TEGO wpisu.

piątek, 30 maja 2014

Recenzja: Bugs Basing Kit od Ristuls Extraordinary Market.

Piątek, tradycyjnie pora więc na recenzję. Dziś mam dla was relację z rozpakowania pudełka z zestawem Bugs Basing Kit od Ristuls Extraordinary Market. Jeśli jesteście ciekawi recenzji innych produktów od REM, to kliknijcie TUTAJ.

Jak już napisałem w poprzedniej recenzji, przesyłka od REM zapakowana została w kopertę bąbelkową, która zawierała blister wypełniony po brzegi zamówionymi zestawami, z których każdy zapakowany został dodatkowo w woreczek strunowy. Wewnątrz znalazłem także wizytówkę firmy.

Bugs Basing Kit to zestaw zawierający sześćdziesiąt dwa, a właściwie trzydzieści jeden zdublowanych, odlanych w szarej żywicy robaków, które zostały umieszczone na trzech płytkach. Owady przed przyklejeniem należy wyciąć i zeszlifować żywiczną podstawkę, na której są osadzone. Zestaw można wykorzystać do waloryzacji podstawek lub makiet.

Zestaw Bugs Basing Kit złożony jest z naprawdę małych robaków, które zostały całkiem nieźle odlane. Nie jestem entomologiem, więc nie wiem na ile poprawnie zostały wyrzeźbione te wszystkie chrząszcze, pająki i wije ale do celów modelarskich z pewnością nadadzą się bardzo dobrze.



Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.  

czwartek, 29 maja 2014

300 000+ odwiedzin, 1100+ postów, 3xLiebster Award i inne okazje!/300 000 + visits, 1,100 + posts, 3xLiebster Award and other occasions!

Musicie mi dziś wybaczyć ale w poniższym poście będę się chwalił. Choć na co dzień staram się tego nie robić, to nie ukrywam, że miło poczytać pochlebne komentarze, w których doceniacie wysiłek jaki wkładam w prowadzeniem bloga i pisanie zasad do gry Warheim FS.

Dziś chcę wspomnieć o kilku rzeczach.

Po pierwsze kilka dni temu licznik odwiedzin na blogu quidamcorvus przekroczył 300 000 odwiedzin. I choć zdaję sobie sprawę, że gadżet zliczający odwiedzających nie jest dość dokładny, to mimo wszystko liczba którą wskazuje cieszy. Tym bardziej, że nie licząc dzisiejszego wpisu, blog prowadzony jest wyłącznie w języku polskim.
Dear readers, forgive my lack of modesty, but today I want to be proud. I do not praise every day, but it will not lie, if I write that I am pleased to read the flattering comments, in which you appreciate my effort of writing a blog and make the rules for the game Warheim FS.

Today I want to write about a few things.

First, a few days ago counter blog quidamcorvus has exceeded the number of 300000 visitors. I know that the gadget counting visitors is not accurate but it's nice to see when shows such a large number. It makes me even more that the blog is written in Polish only - not counting this post, of course.


Drugi powód to ponad 1100 postów opublikowanych przez niemal 5 lat prowadzenia bloga. Mam nadzieję, że większość z nich drodzy czytelnicy uważacie za warte lektury.

I na koniec główny powód dzisiejszego wpisu, czyli Liebster Award, nagroda przyznawana przez blogerów.

Po raz pierwszy blog quidamcorvus został nominowany do tej nagrody w 2012 roku przez Adriano, wówczas autora bloga Gry Fabularne, a dziś prowadzącego Git Games.

Kolejne trzy nominacje otrzymałem w tym roku.
  • Autorką pierwszej nominacji jest Ana Polanscak, która bloga Gardens of Hecate
  • Drugą nominację otrzymałem od gospodarza bloga Fistful of Minis João Sousa.
  • I ostatnia nominacja pochodzi od Telamona, który prowadzi blog Vae victis 15mm.
Telamon nominował mnie za cykl Subiektywne Podsumowanie Tygodnia, który przygotowuję i publikuję na blogu Wrota - polska sieć blogów bitewnych.

Jeszcze raz dziękuję wam za wyróżnienie!
The second reason is more than 1100 posts published by nearly five years of writing a blog. I hope that most of them dear readers think is worth reading.

And finally, the main reason for today's entry, they are nominated for awards Liebster Award, which for several years, are awarded by bloggers.

For the first time quidamcorvus blog has been nominated for this award in 2012 by Adriano, who then wrote a blog Gry Fabularne, and now writes a blog Git Games.

Another three nominations received this year. 
  • The first nomination I got from Ana Polanscak, who writes a blog Gardens of Hecate
  • The second nomination received from João Sousa, who writes a blog Fistful of Minis
  • And finally, the last nomination came from Telamon, who writes a blog Vae Victis 15mm.
Though really Telamon nominated me for a series of Subjective Summary of the Week that I write on the blog Wrota - polska sieć blogów bitewnych.

Once again, thank you very much for the award!


Tyle wstępu, pora na formalności. Jako, że zasady nagrody Liebster Award zmieniają się wraz z nominującymi, to pozwoliłem sobie powybierać te, które najbardziej mi pasują.

Nie będę odpowiadał na pytania oraz wymyślał swoich. Musicie wybaczyć ale nie mam na to ani ochoty ani czasu. Choć muszę przyznać, że niektóry pytania są ciekawe, inne intrygujące, a kilka jest dość przerażających.

Natomiast jeśli chodzi o blogi, które uważam za godne polecenia to listę znajdziecie poniżej:
Wybrałem te blogi, które posiadają mniej niż 200 obserwatorów.

Przy okazji zachęcam was do polubienia strony na Facebooku, niewiele brakuje by było nas 600 oraz obserwowania bloga, bo tylko kilka osób potrzebne jest by osiągnąć liczbę 200 obserwatorów.

Raz jeszcze dzięki za komentarze, polubienia, udostępnienia i wszelką inną aktywność!
It's the end of the introduction, it's time for the core of the post. As the rules Liebster Award prizes often change, that I allowed myself to choose the ones that best fit me.

I will not respond to questions and inventing their own. You have to forgive me but I do not have a desire and time. Although I have to admit that a certain questions are interesting, others intriguing, and some are quite frightening.

A is a list of blogs that I was nominated for the award:
I chose these blogs that have less than 200 followers.

By the way, I encourage you to like my page on Facebook, just short of the number 600 and follow the blog, because only a few people are needed to reach the number of 200 observers. 

Once again, thanks for the comments, like, sharing and any other activity!

wtorek, 27 maja 2014

Galeria. Trollobójcy.

Jestem Khazadem, mój honor jest mym życiem 
i bez niego jestem niczym. Zostanę Pogromcą,
będę szukał odkupienia w oczach mych Przodków.
Będę przynosił mym wrogom śmierć,
dopóki nie spotkam tego,
który odbierze mi życie i mój wstyd!
- przysięga krasnoludzkich Pogromców


Khazadzi są nade wszystko bardzo dumnymi istotami i nie radzą sobie z porażkami czy osobistą stratą. W obliczu osobistej tragedii Krasnolud jest bezradny. Strata kogoś z rodziny, utrata bogactwa, tudzież nie dotrzymanie danej obietnicy może poważnie zachwiać równowagą umysłową Krasnoluda. Młodzi, zakochani Krasnoludowie nie potrafią się również pozbierać po odtrąceniu ich miłości. Bez względu na przyczynę odczuwania uszczerbku na honorze, porzucają łono rodziny i przyjaciół, skazując się na wygnanie.

Pozostawiają za plecami swą rodzinną twierdzę i ruszają możliwie daleko w dzicz, rozpamiętując żałość istnienia. Zrywają z twierdzą wszelkie więzy i rozpaczliwie szukają śmierci w polowaniach na wielkie potwory. Khazadzi tacy noszą miano Pogromców. Są surowymi i małomównymi indywiduami, nie chwalą się swymi czynami i jedynie ich okrutnie poznaczone bliznami ciała są świadectwem potyczek z Trollami, Gigantami, Smokami i innymi potworami.

Pogromcy farbują włosy na jasny pomarańcz i usztywniają je świńskim sadłem, by stercząc budziły strach. Sposób ich życia sprawia, że większość osiąga wyznaczony sobie cel i odnajduje śmierć z rąk którejś z kolejnych bestii napotkanej na swej drodze. Są jednak i tacy, mniej szczęśliwi, którym udaje się przetrwać – to ci najwytrwalsi, najszybsi i najbardziej zdeterminowani. Ów sposób naturalnej selekcji, ‘odsiewa’ tych, którzy nie mają dostatecznie wyjątkowych umiejętności. Można być zatem pewnym, że napotkany Pogromca, będzie kimś skrajnie odpornym, gwałtownym i psychopatycznie wręcz niebezpiecznym.

Pogromcy Trolli są niebywale ciekawą subkulturą krasnoludzkiej społeczności, a wielu z nich dokonało czynów sławnych i niezwykle heroicznych. Młodsi Pogromcy często tworzą grupy, czasem wokół starszego mistrza, co pozwala im na rozwijanie sztuki zabijania potworów, inni podążają za zbrojnymi drużynami Khazadów, by w walce ‘odpokutować’ swe przewiny. I choć szukają śmierci, nie są zdolni by przegrać walkę z rozmysłem. Ruszając do boju, szukają zawsze zwycięstwa.
Zgodnie z zapowiedzią z początku miesiąca rozpocząłem malowanie modeli Khazadów z Gór Krańca Świata. To będzie druga kompania Krasnoludów do Warheim FS w mojej kolekcji - zdjęcia pierwszej drużyny znajdziecie TUTAJ.

Prezentowane poniżej modele Trollobójców to figurki z zestawu Slayers od Games Workshop. Z kolei podstawki, na których stoją modele to wyrób Scibor MM.

Trollobójcy to pierwsze modele które malowałem na białym podkładzie, a same modele starałem się pomalować używając klasycznych kolorów. Zastanawiałem się także nad tatuażami ale ostatecznie zrezygnowałem z tego pomysłu.

Na koniec szanowne państwo-draństwo pozwoli, że wrócę na chwilę do Pomnika Pięciu. Zgodnie z waszymi radami zmieniłem nieco ustawienie i tak Barbarzyńca i Krasnoludzki Pogromca stoją nieco bliżej środka pomnika, co powinno zniwelować wrażenie, iż figury miałyby spaść z postumentu









Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.  

poniedziałek, 26 maja 2014

Religie i wierzenia, część 2.

Organizacje świątynne
Na terenie Starego Świata istnieje niezliczona liczba świątyń i kapliczek poświęconych poszczególnym bóstwom. Nawet w najmniejszych osadach można znaleźć święte miejsca. Nie zawsze mają one formę budynków. Mogą to być jaskinie, strumienie lub jeziora, wolno stojące głazy, zagajniki albo ustawione na rozstajach posągi bóstw. Opiekują się nimi kapłani i nowicjusze z różnych kultów, oficjalnie uznawanych w Starym Świecie.

Należący do poszczególnych kultów kapłani są uważani za przedstawicieli bogów na ziemi i odgrywają znaczna rolę w życiu Starego Świata. Zajmują się pochówkami zmarłych, opiekują ziemią lub służą jako uzdrowiciele. Najczęściej nie odczuwają potrzeby, by aktywnie szukać nowych wyznawców, choć zdarzają się wędrowni kaznodzieje, którzy realizują swoje powołanie w nauczaniu i namawianiu do oddawania bogom większej czci. Każda ze Świątyń dysponuje znaczną władzą, zarówno duchową jak i świecką. Co prawda, niektórzy kapłani nawołują, by Świątynie przestały zajmować się polityką, ale ich śmiałe poglądy spotykają się z ostrą reakcją hierarchów i pobłażliwością ze strony zwykłych ludzi. Sigmar panuje w Niebiosach, a Prezbiterzy na ziemi - tak zwykle brzmi jedyna odpowiedź na podobne twierdzenia o potrzebie powrotu kapłanów do służby zwykłym ludziom.

Każdy kult posiada majątek, często dość znaczny, którym zarządza wedle własnego uznania. Choć poszczególne Świątynie różnią się poziomem władzy i bogactwa, można jednak znaleźć pewne cechy wspólne dla większości wyznawanych religii. Najważniejszą jest istnienie miejsc szczególnie ważnych dla poszczególnych kultów, czy świątyń i kapliczek poświęconych danemu bóstwu.

Świątynie
Świątynie to miejsca gdzie spotykają się wyznawcy określonego bóstwa. Jest to serce kultu i najważniejszy obiekt dla każdego wiernego. To tam odbywają się uroczystości, odprawia się nabożeństwa oraz składa ofiary, zgodnie z nakazami wiary.

Trudno wskazać typową świątynię, która posiadałaby styl lub cechy wspólne dla większości kultów. Istnieją świątynie starożytne i całkiem nowe, bogate i ubogie, ogromne i całkiem niewielkie. Nawet w obrębie jednego kultu poszczególne świątynie różnią się wystrojem i rozmiarami. Zwykle kształt budynku podyktowany jest przez religijne przykazania danego bóstwa. Świątynie to najczęściej spore budynki, zbudowane z cegieł lub kamieni. Często wieńczą je różnego rodzaju wieże i dzwonnice.

W wielkich miastach zazwyczaj można znaleźć więcej niż jedną świątynie danego bóstwa. W stolicach imperialnych prowincji stoją świątynie wszystkich ważniejszych bogów. Główna świątynia bóstwa to zwykle największa i najbardziej okazała budowla w mieście. Służy w niej istna armia kapłanów o różnym stopniu wtajemniczenia. Jej skarbów i bezpieczeństwa strzegą rycerze zakonni, w skryptoriach i bibliotekach pracują skrybowie, a wszędzie kręci się mrowie przeróżnych pomocników świeckich i nowicjuszy. Natomiast świątynia wzniesiona w odległej osadzie może być niewielkim budynkiem doglądanym przez jednego kapłana lub zwykłego nowicjusza.

W świątyniach i kaplicach przechowywane są wartościowe przedmioty - ofiary składane przez wyznawców, ikony, relikwie i inne świętości, uważane za własność bóstwa. Każdy, kto dopuszcza się świętokradztwa lub zbezczeszczenia relikwii, naraża się nie tylko na wrogość ze strony kapłanów, ale może też ściągnąć na siebie boski gniew 

Kapliczki
Kapliczki to powszechny widok na bezdrożach Starego Świata. Większość z nich to wolno stojące budynki, wznoszone przez mieszkańców wioski lub dzielnicy miasta, a także przez członków gildii lub innej organizacji. W nich też składa się ofiary i odprawia nabożeństwa ku czci bóstwa lub modli się o przebłaganie jego gniewu. Kapliczka to najczęściej niewielki ołtarz przykryty kamiennym lub drewnianym dachem. Na ołtarzu umieszcza się symbol bóstwa i odpowiednie inskrypcje.

Kapliczki są regularnie odwiedzane przez wiernych, którzy mieszkają zbyt daleko by modlić się w świątyni. Często to oni opiekują się kapliczkami i są odpowiedzialni za ich stan. Powszechnym zwyczajem jest, by po skończonym nabożeństwie, każdy wierny składał drobną ofiarę na rzecz bóstwa i utrzymanie świętego przybytku.

Przydrożne kapliczki są poświęcone pomniejszym bóstwom - patronom poszczególnych dziedzin rzemiosła lub dobrym duchom, które opiekują się wioską, pobliską rzeką albo górą.
cdn.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS. 

niedziela, 25 maja 2014

Zebrane z tygodnia #167

Zapraszam do lektury i komentowania #167 zestawienia z cyklu Zebrane z tygodnia, w którym zebrałem galerie, nowości, poradniki oraz recenzje i ciekawostki związane głównie z uniwersum Warhammer, choć nie tylko...

A sto tygodni temu wydarzyło się:

Warheim FS:

  • Maniex na swoim blogu Maniexite zamieścił kolejny raport z potyczki stoczonej pomiędzy Krasnoludami Chaosu i Skavenami.
  • Na blogu quidamcorvus opublikował pierwszy z serii wpisów poświęconych religiom i wierzeniom w uniwersum Warhammer Fantasy.
  • Natomiast na łamach bloga Warheim zamieścił erratę do podręcznika do gry Warheim FS.
  • Z kolei Michał na swoim blogu Dwarf Crypt opublikował zdjęcia pomalowanych modeli Elfów Wysokiego Rodu do gry Warheim FS. Wpisy znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

Galeria:

Poradniki:

  • How to Make (un)Realistic Fences and Walls? Tego dowiecie się czytając wpis zamieszczony przez The Lazy One na blogu The Lazy Forger.
  • A na forum Reaper Miniatures szanowne państwo-draństwo znajdzie tutorial zatytułowany Creating Ice Bases.
  • Z kolei czytając bloga Massive Voodoo dowiecie się How to create stalagmites/stalactites.
  • Koen na łamach bloga Airbrush and Analog Painting opublikował tutorial w którym krok po kroku przedstawia malowanie modeli Zombie od Mantic Games.
  • I na koniec pierwszy z serii tutoriali traktujących o malowaniu złota, opublikowany na blogu Four go to War oraz zamieszczony na blogu Realms of Chaos odnośnik do poradnika poświęconego malowaniu modeli Krasnoludów.

Recenzje:

  • Na blogu Massive Voodoo dostępna jest recenzja modelu Beer and D6S od Imbrian Arts.
  • Z kolei na blogu quidamcorvus otworzyłem blister z zestawem Big Dragon Shields  od Ristuls Extraordinary Market.
  • Spell na łamach swojego bloga Bloody Brushes zamieścił recenzję zestawu farb Black Paint Set od Andrea Color.
  • Na blogu Grot Orderly znajdziecie odnośnik do kolejnej recenzji magazynu White Dwarf od Games Workshop.
  • I na koniec rzut oka na zawartość pudełka z dodatkiem Nemesis Expansion do osadzonej w uniwersum WH 40k gry planszowej Relic. Wpis autorstwa Marcusa opublikowany został na blogu Atomic Warlords.

Relacje:

  • Sarmor na łamach The Node zamieścił relację z konwentu Poligon 2014.
  • Z kolei Yori na blogu Wargaming historyczno-fantastyczny opublikował relację z Grenadiera 2014.
  • A na blogu For the greater good! szanowne państwo-draństwo może obejrzeć zdjęcia z VIII Świdnicki Konkurs Modelarskiego, który odbył się w dniach 16-18.05.2014.

Ciekawostki:

  • Na blogu Wojna w miniaturze Inkub opublikował kolejny wpis z serii Z otchłani czasu, który tym razem poświęcony jest Czarnemu Legionowi w uniwersum WH 40k.
  • Z kolei na forum Azylium szanowne państwo-draństwo może zapoznać się z relacją z fabularyzowanej kampanii Mordheim rozgrywanej przez graczy skupionych w SDK w Warszawie. 

Podsumowania:

Model tygodnia:

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

sobota, 24 maja 2014

Subiektywne podsumowanie tygodnia #66

Zapraszam szanowne państwo-draństwo
do lektury #66 odcinka


które zawiera linki do najciekawszych moim zdaniem wpisów, które zostały opublikowane na blogach zrzeszonych wokół Wrót - polskiej sieci blogów bitewnych.

Blogerów zainteresowanych dołączeniem do sieci zapraszam do lektury TEGO wpisu.

piątek, 23 maja 2014

Recenzja: Big Dragon Shields od Ristuls Extraordinary Market.

Uważni czytelnicy z pewnością pamiętają, iż jakiś czas temu opublikowałem na blogu recenzję zestawu Food Supplies Basing Kit od Ristuls Extraordinary Market. Z kolei dziś przygotowałem dla szanownego państwa-draństwa relację z rozpakowania pudełka z zestawem Big Dragon Shields.

Jak już napisałem w poprzedniej recenzji, przesyłka od REM zapakowana została w kopertę bąbelkową, która zawierała blister wypełniony po brzegi zamówionymi zestawami, z których każdy zapakowany został dodatkowo w woreczek strunowy. Wewnątrz znalazłem także wizytówkę firmy.

Odlany w szarej żywicy zestaw Big Dragon Shields składa się z jednej 'ramki' na której osadzone zostały trzy tarcze. Po wycięciu usunąłem ślady po kanałach doprowadzających żywicę do formy oraz usunąłem szczoteczką do zębów nadlewki.

Zestaw Big Dragon Shields został odlany całkiem nieźle. Dobra jest także rzeźba i sam pomysł na bitsy. No i w tym przypadku nie przeszkadza mi, charakterystyczne dla REM zaokrąglanie krawędzi - maniera najlepiej widoczna jest chyba w zestawie Old Stone Wall Terrain.

Jak już napisałem wcześniej, jestem zadowolony z zakupów wykonanych w REM w trakcie trwania promocji, przełożenie ilości do ceny wypada bardzo korzystnie. A omawiany dziś zestaw Big Dragon Shields wykorzystam podczas waloryzacji makiet oraz budowy dioramy dla Kultu Pogromców z Karak Kadrin do Warheim FS.



Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.  

środa, 21 maja 2014

Errata.

Strona 724.

Jak podczas ostatniej rozgrywki słusznie zauważył Szczery, zadania specjalne Litość to zbrodnia i Okup nie mogły zostać zrealizowane. W związku z czym uściśliłem treść kart:



Przy okazji zmieniłem zasady specjalne dotyczące kompanii Kultystów Chaosu. I tak stronnicy Kultyści wszystkich kultów kosztują 25 zk i nie posiadają zasady specjalne Stygmat Chaosu.

Z kolei Zwierzoludzie (Zwierzoczłek, Khorngor, Plagogor, Slaangor, Tzaangor) służący w szeregach Kultów Chaosu, zaczynają grę posiadają jeden Stygmat Chaosu. Cena pozostaje bez zmian.



Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS. 

wtorek, 20 maja 2014

Organizacyjnie #6

Uważni czytelnicy z pewnością zauważyli kilka zmian, które pojawiły się na prowadzonych przeze mnie blogach.

Po pierwsze założyłem nowego bloga Oldenlitz na którym będą pojawiać się tylko wpisy związane z makietami miasta Oldenlitz.

Po drugie, zainspirowany layotem bloga Spiky Rat Pack zmieniłem wygląd bloga Warheim FS, zresztą w podobnym stylu utrzymałem nowy blog Oldenlitz.

Przy okazji z bloga Warheim FS usunąłem wpisy niezwiązane z zasadami i gadżetami do gry WFS. Odtąd tylko wpisy dotyczące bezpośrednio podręcznika, dodatków i zasad gry będą pojawiać się na tym blogu.

Mam nadzieję, że szanownemu państwu-draństwu podoba się 'lekki' layout nowych blogów.

Tradycyjnie na blogu quidamcorvus będą pojawiać się wszystkie wpisy, a sam blog zostanie utrzymany w dotychczasowej 'ciężkiej' formie.

Jak zwykle wszelkie komentarze i uwagi mile widziane.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy

Mordheim i Warheim FS.