Używane przez handlarzy niewolników z Ostlandu powozy, zwane więźniarkami posiadają solidną drewnianą lub stalową klatkę osadzoną na dwóch osiach i są zaprzężone w parę zwierząt pociągowych. Z przodu powozu znajduje się siedzisko, na którym zmieści się woźnica i jeden pasażer. Wytrzymali i twardzi pasażerowie, mogą zająć miejsce na dachu powozu, lecz taka podróż nie będzie należała do przyjemnych, choć z pewnością będzie lepsza, niż podróż wewnątrz więźniarki.
Podłoga stalowej lub drewnianej klatki wykonana jest z twardego drewna, wzmocnionego stalowymi listwami i prętami, do których przykuwa się niewolników.
Rydwany są bojowymi wozami od wieków używanymi przez wojowników Starego Świata. Według zapisów w kronikach historycznych także Sigmar, w czasie Bitwy na Przełęczy Czarnego Ognia, dowodził armią prowadząc natarcie w rydwanie Siggurda, wodza Brigundian. Do rydwanów należą pojazdy, które posiadają dwa koła - przymocowane do osi, na której wspiera się platforma, otoczona z trzech stron burtami - i są ciągnięte przez zwierzęta. Im droższy rydwan, tym mocniejsza i bardziej śmiercionośna jego konstrukcja.
Jak możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej, w przypadku Zbrojnej kompanii z Ostlandu dość luźno podszedłem do modelu przedstawiającego Rydwan i Więźniarkę. Cóż, Ostland od zawsze rządził się swoimi prawami, a model mieści się na podstawce rydwanowej. Więcej o machinie wojennej możecie przeczytać TUTAJ. Zapraszam do oglądania! | As you can see in the pictures below, in the case of the Ostlanders warband, I approached the model representing the Chariot and the Prison Cart quite freely. Well, Ostland has always had its own rules, and the model fits on a chariot bases. You can read more about the Machine miniatures HERE. I invite you to watch! |
Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl. A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ. | You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website. And more about my participation at patronite.pl can be found HERE. |
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz