czwartek, 13 maja 2021

Rekrutacja: Zbrojna kompania z Ostlandu. Machina - Więźniarka/Rydwan.
Recruitment: Ostlanders. Machine - Prison Cart/Chariot.

Używane przez handlarzy niewolników z Ostlandu powozy, zwane więźniarkami posiadają solidną drewnianą lub stalową klatkę osadzoną na dwóch osiach i są zaprzężone w parę zwierząt pociągowych. Z przodu powozu znajduje się siedzisko, na którym zmieści się woźnica i jeden pasażer. Wytrzymali i twardzi pasażerowie, mogą zająć miejsce na dachu powozu, lecz taka podróż nie będzie należała do przyjemnych, choć z pewnością będzie lepsza, niż podróż wewnątrz więźniarki.

Podłoga stalowej lub drewnianej klatki wykonana jest z twardego drewna, wzmocnionego stalowymi listwami i prętami, do których przykuwa się niewolników

Rydwany są bojowymi wozami od wieków używanymi przez wojowników Starego Świata. Według zapisów w kronikach historycznych także Sigmar, w czasie Bitwy na Przełęczy Czarnego Ognia, dowodził armią prowadząc natarcie w rydwanie Siggurda, wodza Brigundian. Do rydwanów należą pojazdy, które posiadają dwa koła - przymocowane do osi, na której wspiera się platforma, otoczona z trzech stron burtami - i są ciągnięte przez zwierzęta. Im droższy rydwan, tym mocniejsza i bardziej śmiercionośna jego konstrukcja.

Modele do Zbrojnej kompani z Ostlandu do Warheim FS pochodzą od Dunkeldorf Miniatures.Models for the Ostlanders warband to Warheim FS come from Dunkeldorf Miniatures.Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz