środa, 24 września 2025

Galeria: Eteryczny dwór Króla kurhanów. Bohater - Protektor.
Gallery: Ethereal Court of the King of the Barrows. Heroes - Protector

Protektor jest duchem najwierniejszego strażnika, który niegdyś stał u boku Króla kurhanów, strzegąc jego osoby i granic dawno upadłego królestwa. To osobisty czempion i cień władcy, wierny za życia jak i po śmierć – bezgłośny obrońca, który nie zna litości wobec tych, którzy ośmielą się podnieść rękę na nieumarłego monarchę. Każdy, kto w swej pysze zapragnie zgładzić Króla kurhanów lub Profetę, musi najpierw zmierzyć się z Protektorem – istotą, która wciąż pamięta, czym jest lojalność, i która gotowa jest zasłonić władcę własną duszą, jakby to wciąż było jej ciało.

Balsamowani i składani po prawicy arystokratów, protektorzy trwali w milczeniu przez wieki, aż do dnia, gdy wezwanie Króla wyrwało ich z grobowców. Obdarzeni częścią eterycznej mocy swojego monarchy, wracają nie po to, by strzec tronu, lecz by ochraniać jego wolę – żywą lub martwą. W kompanii pełnią rolę strażników–przybocznych, a ich obecność wzmacnia morale nieumarłych towarzyszy niczym niemy przymus. Nikt nie stoi tak blisko Króla – i nikt nie upada z taką furią, gdy ktoś próbuje go dosięgnąć.

Dziś mam dla Was zdjęcia bohatera służącego w szeregach kompanii Eteryczny dwór Króla kurhanów, którą złożyłem z modeli od GW, a do malowania użyłem olejnej chemi od MIG i AK oraz efektów i technicali od GW.

W roli Protektora użyłem modelu Krulghast Cruciator od GW.

Więcej informacji o Eterycznym dworze Króla kurhanów znajdziecie w podręczniku do Warheim FS.

Today I have photos of a heroes serving in the ranks of the Ethereal Court of the Barrow King, a warband I assembled using models from GW and painted with oil-based products from MIG and AK, along with effects and technical paints from GW.

I used the Krulghast Cruciator model from GW as the Protector.

You can find more information about the Ethereal Court of the Barrow King in the Warheim FS rulebook.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz