wtorek, 7 września 2010

Nawiedzone drzewo, część 3

Trzecia część to pokrycie rdzenia korą i wykonanie podstawki, w której osadzone zostanie drzewo.
Do wykonania kory wykorzystałem szpachlówkę do drewna, którą nałożyłem na rdzeń szpatułką. Szpachlówka nakłada się łatwo, choć trudno ją wykorzystać do \\"oblepienia\\" cienkich gałęzi. Fakturę na gałęziach uzyskałem \\"malując\\" drut wikolem i posypując klej piaskiem.


Po wyschnięciu szpachlówki i kleju, całość pomalowałem \\"czernidłem\\", na które składają się wszelkiego rodzaju czarne farbki i pigmenty zmieszane z rozwodnionym wikolem, \\"czernidło\\" wzmocniło i usztywniło całą konstrukcję.


Po nałożeniu pierwszej warstwy szpachlówki i pomalowaniu \\"czernidłem\\" nadeszła pora na zrobienie podstawki. Do tego celu użyłem gipsu zmieszanego z piaskiem, który po rozrobieniu rozlałem na plastikowej \\"tacce\\". W mokrym jeszcze gipsie osadziłem drzewo, a także korek, kamyki i ścinki modeliny, które będą imitować skałki. Następnie całość przysypałem piaskiem.


Po wyschnięciu gipsu całą podstawkę (górę i spód) pokryłem rozwodnionym wikolem, który z jednej strony przytwierdził piasek i \\"skałki\\", a z drugiej wzmocnił całą konstrukcję podstawki.


Kolejnym krokiem było nałożenie kolejnej warstwy szpachlówki na pień drzewa, oraz pomalowanie całości - pnia i podstawki - \\"czernidłem\\".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...