Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Marcin Sergiusz Przybyłek. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Marcin Sergiusz Przybyłek. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 3 września 2019

30-dniowe Wyzwanie Fantastyczne.
Dzień 3: Ulubiona książka fantastyczna (audiobook) przeczytana (wysłuchany) w ciągu ostatnich dwóch lat?
Storytel: Gamedec.

Na łamach bloga DansE MacabrE polecałem już szanownemu państwu-draństwu wysłuchanie dostępnych na Storytel powieści Orzeł Biały oraz Orzeł Biały 2, które napisał Macin Sergiusz Przybyłek.

Dziś przy okazji 30-dniowego Wyzwania Fantastycznego chcę Wam polecić całą serię powieści opowiadającą o przygodach gierczanego detektywa Torkila Aymore’a z Warsaw City, którego wykreował i wrzucił w wir galaktycznej intrygi Marcin Sergiusz Przybyłek.

Jest to niewątpliwie mój ulubiony audiobook, a właściwie seria, którą wysłuchałem w ciągu ostatnich dwóch lat. 
„Detection ends case”, zwykł mawiać Sam Hawthorne, jeden z najlepszych detektywów działających w wirtualiach w połowie lat osiemdziesiątych XXII wieku. Gdy zginął w niewyjaśnionych okolicznościach, jego przyjaciele umieścili na holograficznym nagrobku napis „Sam »DEC« Hawthorne. Nigdy nie zapomnimy”. Od tej pory solverzy, czyli detektywi działający w grach, zaczęli siebie nazywać gameDECami. Oto historia Torkila Aymore’a z Warsaw City. Jednego z nich.
...więcej o pierwszym tomie dowiecie się z recenzji opublikowanej choćby przez Trashkę na łamach serwisu Gram.pl, ale zachęcam Was do zapoznania się z całą serią bowiem tempo w jakim rozwija się akcja Gamedeca przyprawi Was o zawrót głowy.

Polecam. Ostatnio równie mocno wciągnęła mnie fabuła Trylogii Husyckiej Andrzeja Sapkowskiego oraz Fundacja Isaaca Asimova, a to chyba dobra rekomendacja?

***
Wprowadzenie do 30-dniowego Wyzwania Fantastycznego znajdziecie TUTAJ.



Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.

 

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

sobota, 25 maja 2019

Storytel: Orzeł biały 2, Marcin Sergiusz Przybyłek.
...czyli jeśli gracie w Warhammera ten audiobook jest dla was.

Na szczęście Marcin Sergiusz Przybyłek nie porzucił batalionu Orzeł Biały i drugą część cyklu zatytułowaną Orzeł Biały 2 znów mógł przeczytać Wojtek Masiak. A ja za pośrednictwem serwisu Storytel mogłem odsłuchać audiobooka i polecić go szanownemu państwu-draństwu, bowiem co nieczęsto się zdarza, kontynuacja jest jeszcze lepsza niż część pierwsza. Przy czym mam nadzieję, że będzie gorsza niż część trzecia, na którą czekam niecierpliwie.
Polacy bez strachu stawiają czoło otaczającej ich zieleninie… to jest, pardon, orkom. Woje elitarnego batalionu „Orzeł Biały”, na których Swaróg bez wątpienia patrzy życzliwym okiem, liżą rany po brawurowej akcji za zachodnią granicą. Tymczasem starzy rodacy zaczynają się burzyć i zazdroszcząc orkom nieśmiertelności, tworzą ruch Zielona Przyszłość. Perun poprzestawiał im klepki? Być może, ale i tak chcą wziąć N-Gen i zmutować! Wie o tym król, wiedzą naukowcy Twierdzy, dowiaduje się major Orłowski. 
A gdyby ktoś pytał o wschodnich Engelsów, odpowiemy, że siedzą cicho, piją spiryt, pogryzają pogandogi i są Świętowidowi ducha winni. Zawsze tak było i żadna zmiana tu nie nastąpiła. Natomiast zmienia się coś w pałacowych laboratoriach, gdzie leży zewłok Überwundera Roberta Schmidta. No bo powiedzcie sami, czy martwy Engels może, tak jakoś przypadkiem, wypowiedzieć zsiniałymi usty słowo… 
„Aaapokalipsa”?
Recenzję Orła białego 2 przeczytacie między innymi na łamach serwisu Paradoks, a zamieszczona przez Damiana Podobę opinia jest, a jakże, zbieżna z moimi wrażeniami, w końcu inaczej nie zamieszczał bym do niej odnośnika.

Od siebie przypomnę , że osadzona w przyszłości powieść Orzeł biały 2 to świetne źródło inspiracji dla Mistrzów Gry oraz graczy Warhammera Fantasy lub Warhammera 40k, bowiem przedstawiona w nich psychika i anatomia oraz technologia Orków wygląda na żywcem wyjętą z uniwersum wykreowanego przez Games Workshop. Jednocześnie Marcin Sergiusz Przybyłek dość wiarygodnie, przedstawił siły i motywacje kierujące Zielonoskórymi.

W chwili gdy piszę tego posta audiobook oceniło 251 osób, a w 5 stopniowej skali otrzymał ocenę 4.62.


Polecam.

Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.

 

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

sobota, 11 maja 2019

Storytel: Orzeł biały, Marcin Przybyłek.
...czyli jeśli gracie w Warhammera ten audiobook jest dla was.

Kolejnym odsłuchanym przeze mnie audiobookiem za pośrednictwem serwisu Storytel jest Orzeł biały, Marcina Przybyłka odczytany przez Wojtka Masiaka.

Książkę miałem zamiar kupić już jakiś czas temu, jednak brak czasu na czytanie sprawił, że plan nigdy nie został zrealizowany, ale co się odwlecze, to nie uciecze...
Co by było gdyby... Gdyby większość ludzkości miała... zielony kolor skóry? Gdyby Polska była ostatnim bastionem w miarę normalnie funkcjonującej ludzkości? W miarę, bo w roku 2057 wiele spraw się zmieniło... Wiele, ale nie wszystkie, ponieważ „Polacy jednak, jak wiemy, całkowicie dają dupy w czasach pokoju, jeśli natomiast chodzi o wojnę, nie mają sobie równych”. „Orzeł biały” pióra Marcina Przybyłka - lekarza medycyny i wieloletniego pracownika firmy farmaceutycznej to alternatywna wizja naszego świata, który wskutek działań ubocznych N-Genu - medykamentu, który miał w zamierzeniu powstrzymać proces starzenia się ludzkiego organizmu, spowodował niecodzienną metamorfozę.
Recenzję Orła białego przeczytacie między innymi na łamach serwisu Gildia.pl, a zamieszczona przez Henryka Tura opinia jest w większości zbieżna z moim odczuciami, dlatego znów oszczędzę szanownemu państwu-draństwu odkrywania koła na nowo.

Od siebie dodam tylko, że osadzona w przyszłości powieść Orzeł biały to świetne źródło inspiracji dla Mistrzów Gry oraz graczy Warhammera Fantasy lub Warhammera 40k, bowiem przedstawiona w nich psychika i anatomia oraz technologia Orków wygląda na żywcem wyjętą z uniwersum wykreowanego przez Games Workshop. Jednocześnie Marcin Przybyłek dość wiarygodnie, przedstawił siły i motywacje kierujące Zielonoskórymi.

W chwili gdy piszę tego posta audiobook oceniło 506 osób, a w 5 stopniowej skali otrzymał ocenę 4.38.
Polecam.

Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.

 

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.