środa, 9 stycznia 2013

Wojownicy Ulryka

Powoli zaczynam nadrabiać zaległości w lekturze książek z Czarnej Biblioteki, których akcja osadzona jest w uniwersum Warhammera.

Właśnie jedną z takich pozycji są Wojownicy Ulryka, i choć z zasady z dużą dozą nieufności i całkiem sporymi obawami podchodzę do lektury historii osadzonych w świecie Warhammera antologia opowiadań autorstwa Dana Abnetta, Nika Vincenta i Jamesa Wallisa całkiem przyjemnie mnie zaskoczyła.

Wbrew temu co sugeruje tytuł książki oraz informacja na okładce, Wojowników Ulryka równie dobrze można potraktować jako powieść, gdzie poszczególne opowiadania stanowią kolejne rozdziały książki. Bowiem, choć można uznać iż każda z historii stanowi sama w sobie zamkniętą całość to razem splatają się na niezłą powieść, która może inspirację do stworzenia ciekawej kampanii w WFRP. Ciekawej tym bardziej, że Templariusze Ulryka nie są jedynymi bohaterami historii, a w powieści, której akcja toczy się oczywiście w Mieście Białego Wilka, znalazło się jeszcze miejsce dla dręczonego wspomnieniami z przeszłości kapłana Morra oraz żyjącego w dzielnicach biedoty łotra. Ponadto w opowiadaniach zawarto wiele opisów Miasta Bialego Wilka, które bardzo dobrze oddają klimat Middenheim - tłocznego, niebezpiecznego miasta wzniesionego na wysokiej skale górującej nad mrocznymi lasami.

Lektura Wojowników Ulryka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła i z czystym sercem mogę polecić książkę nie tylko fanom uniwersum Warhammera.

Gdyby ktoś był zainteresowany recenzjami Wojowników Ulryka to można je przeczytać między innymi na łamach Poltergeista oraz Paradoksu.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,

dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...