niedziela, 27 marca 2011

Zebrane z tygodnia #5

GALERIE:
 • Na początek kilka prac Karola Rudyka: Winged bloodletters.
 • W galerii na stronie Brother Vinni's można z kolei obejrzeć renesansowe modele, które z powodzeniem można wykorzystać w warhammerowych grach bitewnych.
NOWOŚCI:
 • Przygodowy Młot Bojowy, to jak piszą twórcy:
  Jest to projekt fanowski obejmujący opracowanie polskiej wersji językowej gry, modyfikację zasad, dodanie własnych rozwiązań i elementów w celu rozpowszechnienia tej wspaniałej gry szerszej rzeszy odbiorców. Jednym słowem wieloletnia praca jednego maniaka dla innych podobnych mu maniaków.
  [...]
  Stary Świat to miejsce które uwielbiam od dawna. Od Norski, poprzez Krainę Zgromadzenia, Sylvanię, Kitaj...
  Od czasów pierwszej edycji WHRP podziwiam wyobraźnie i poczucie humoru autorów, sposób w jaki zdystansowali się do Tolkiena i D&D pokazując europejską klasę w dziedzinie nieskrępowanej niczym fantastyki. Zabójcy trolli, tancerze wojny, fimiry, Chaos... I moje ulubione gnomy, które zostały wyrzucone przez specjalistów od marketingu z Games Workshop.
  Warhammer Quest to moje wielkie marzenie, do tej pory nieosiągalne z powodu ceny i bariery językowej: lubię grać po Polsku. Kiedy badając zasoby Yoshi'ego na BGG zobaczyłem, że pracuje nad polską wersją WHQ rozbłysło światełko. Ten blog jest tego skutkiem:  ze swojej strony postaram się zająć oprawą graficzną elementów gry które też należałoby odświeżyć, tak by genialnej treści i tłumaczeniu towarzyszył cieszący oko wygląd i skład.
  Wierzę, że szybko uda się nam sprawić że Przygodowy Młot Bojowy stanie się najpopularniejszą planszową przygodówką w Polsce.
  Poniższy blog ma służyć za narzędzie, do dzielenia się pomysłem oraz efektami dotychczasowej pracy. Wierzymy, że z czasem pojawią się i inni zainteresowani chętni do pomocy przekazując nam swoje uwagi oraz pomagając rozstrzygnąć nurtujące nas kwestie.
  Zapraszam na blog i forum poświęcone projektowi.
 • Fiendish Fabrications przedstawił kolejne figurki z serii Gothica Miniatures - Aberrant Flora, które z powodzeniem można wykorzystać w warhammerowych makietach:
 • Jedną w kolejnych kompanii, które pojawią się w Warheim, będzie drużyna z Kisleva. Piszę o tym, ponieważ coraz bardziej przekonuję się do modeli Men of Kraakov (z Dwarf Tales) które prawdopodobnie wykorzystam do złożenia kompanii Kislevitów.
 • Avatar of War wypuścił zapowiadany od jakiegoś czasu pierwszy plastikowy regiment - Dwarf Berserkers.
TUTORIALE:

CIEKAWOSTKI:
 • Zmieniamy temat, coś dla fanów (i nie tylko) driftu - moskiewska produkcja  Moscow Drift.
 • Młodzież zbliżająca się do trzydziestki (nieważne z której strony) z pewnością pamięta "jajka", "wyścigówki" i inne gierki będące hitem początku lat 90-tych. Ma stronie Pica Pic można ponownie zagrać w owe kultowe gry.
ROZLUŹNIENIE:
 • Dowcip o bułce, w wykonaniu Ani Mru Mru:

ZDJĘCIE TYGODNIA (wg QC):

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza