sobota, 4 czerwca 2011

Recenzja: Dreadstone Blight od Games Workshop.

Równolegle do prac nad podręcznikiem i figurkami do Warheim FS buduję miejski oraz wiejski wariant stołu do gry. I o ile makiety budynków do rozgrywek 'wewnątrz murów' postanowiłem zbudować samodzielnie korzystając głównie z pianki pod panele, sosnowych listewek oraz tektury to w przypadku rozgrywek 'wewnątrz murów' postanowiłem wykorzystać budynki produkcji GW. 

Do kolekcji sklejonych wcześniej makiet dołączyły przedstawiona poniżej makieta Dreadstone Blight oraz Tower of Sorcery, którą przedstawię w kolejnej recenzji.

Wewnątrz pudełka znajdziemy instrukcję, fundamenty oraz dwa strunowe woreczki zawierające ściany, podłogi oraz schody. Podstawa wieży ma około 23 cm szerokości w najszerszym miejscu, zaś podłoga wewnątrz budowli ma 14 cm średnicy, natomiast cała konstrukcja po złożeniu mierzy niespełna 19 cm.

Odlane z szarego plastiku elementy wymagają oszlifowania - konieczne jest usunięcie nadlewek przebiegających w miejscu podziału formy. Poza tym nie zauważyłem innych wad czy ubytków.

Elementy budowli są bogato rzeźbione i urozmaicone różnymi 'skarbami', które budowniczowie wykorzystali podczas budowy wieży lub użyli ich do 'ozdobienia' konstrukcji - we wnęce ściany na pierwszym poziomie odnalazłem okładkę książki z wypraski Flagelantów, zaś na wpół zabudowanych drzwiach (a może jest to zamaskowany demoniczny portal) na parterze dostrzec można serpentynę Tzeentcha. Można jednak odnieść wrażenie, że głównym budulcem, prócz kamienia, wykorzystanym do wzniesienia wieży są czaszki.

W porównaniu z innymi budowlami GW wieżę 'buduje' się szybko i dość łatwo, a podzielenie ścian na elementy pozwala na pewną dowolność w składaniu budowli. Należy jednak pamiętać, by przed malowaniem nie sklejać ze sobą kolejnych poziomów oraz nie mocować podłogi na pierwszym poziomie - znacznie ułatwi to malowanie.

Jeśli ktoś posiada nadmiar gotówki i nie ma czasu na budowanie własnych makiet to 'Dreadstone Blight' jest makietą, którą z racji na 'zrujnowanie' z powodzeniem wykorzysta w rozgrywkach
Mordheim czy Warheim FS.

Jeśli ktoś kolekcjonuje wyprodukowane przez GW makiety to zakupu 'Dreadstone Blight' także nie będzie żałował. I choć wieża jest znacznie większa niż poprzednie budowle GW to stylistycznie pasuje do poprzednich konstrukcji i stanowi ciekawe uzupełnienie zabudowań.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz