sobota, 30 lipca 2011

Recenzja: Dark Elf Supreme Sorceress, Chaos Sorcerer Lord oraz Vampire Counts Necromancer i Tzeentch Sorcerer Lord od Games Workshop.

W związku z wypuszczeniem nowego dodatku do WFB - Storm of Magic GW udostępniło do sprzedaży kilka całkiem ciekawym modeli. Spośród oferowanych przez GW nowości, oprócz makiet (o których później), kupiłem piesze modele: Dark Elf Supreme Sorceress, Chaos Sorcerer Lord, Vampire Counts Necromancer oraz Tzeentch Sorcerer Lord, które zasilą szeregi moich kompanii do Warheim FS.

Plastikowe modele zapakowane zostały w blistry wykonane z przeźroczystego plastiku umożliwiającego obejrzenie znajdującej się wewnątrz wypraski - o ile nie kupujemy figurek poprzez internet, zaś przód opakowania zdobi zdjęcie pomalowanego modelu.

Modele wykonane są w całości z plastiku, warto zauważyć, że jakość odlewów jest znacznie lepsza niż w przypadku regimentów, a linie podziału formy niemal niewidoczne. Szkoda, że GW nie pokusiło się o możliwość złożenia modeli w różnych wariantach, tak jak w przypadku Imperialnych Magów - po złożeniu pieszych modeli bohaterów ze Storm of Magic nie zostaną nam niestety żadne bitsy.

Modele skleja się szybko, bitsy pasują do siebie, a dość duża liczba części na jakie zostały podzielone figurki sprawia, że po złożeniu modele są 'trójwymiarowe'.

Do każdego modelu dołączona jest także sceniczna podstawka, jednak osobiście wolałem osadzić modele na zwykłych 'czarnych' podstawkach. Jednak w przypadku Vampire Counts Necromancer oraz Tzeentch Sorcerer Lord zrobiłem wyjątek. Podstawka Nekromanty jako jedyna mnie urzekła, zaś Czarnoksieżnik Tzeentcha ma pazury odlane wraz z podstawką co zmusza do jej użycia lub lepienia pazurów z GSu. Ponadto, jako że nie spodobała mi się głowa dołączona do Chaos Sorcerer Lord użyłem głowy pochodzącej od czarnoksiężnika SM Chaosu.

Poniżej zdjęcia blistrów, wyprasek i sklejonych modeli.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz