sobota, 29 września 2012

Rekrutacja: Kult Dzieci Zagłady Nurgla

Dziś, a właściwie wczoraj zrobiłem sobie przerwę od pracy nad podręcznikiem do Warheim FS i postanowiłem skonwertować zakupionych niedawno kultystów Chaosu pochodzących z zestawu startowego Mroczna Zemsta do WH 40k.

W poniższym wpisie prezentuję modele, które po skonwertowaniu służyć będą w kompanii Dzieci Zagłady Nurgla. W kolejnym wpisie przedstawię kultystów Tzeentcha.

Na zdjęciu poniżej - po lewej stronie - widać kultystów Nurgla wraz z pozostałymi modelami, które do tej pory udało mi się zebrać. Prawą stronę zajmują modele, które wcielę do kompanii kultystów Khorna.

Zapraszam do oglądania i komentowania!Modele kultystów pozbawiłem broni palnej i tych detali, które za bardzo kojarzyły mi się z WH 40k. Do konwersji użyłem zarówno żywicznych bitsów pochodzących z zestawu Mutation set z firmy MXM, jak i części z zestawu Chaos Spawn od GW. Modele konwertowałem tak, by możliwie najbardziej kojarzyły się z Nurglem.

Niestety, nie jestem biegły w stosowaniu mas modelarskich, więc konwersje ograniczyły się jedynie do sklejania ze sobą różnych bitsów.

Przy czym, nie wykluczam, że w przyszłości jeszcze coś poprawię w tych modelach. Choćby sztandar, któremu jeszcze brakuje zwieńczenia.


 Zachęcam także do POLUBIENIA Warheim Fantasy Skirmish na FB, 
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
 
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które poświęcone jest
nie tylko grze Warheim Fantasy Skirmish.

6 komentarzy:

 1. Sympatyczne i bardzo pomysłowe konwersje, fajnie zrobiłeś te zwyrodnione łapki, z przyjemnością popatrzę na te modele po pomalowaniu.

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Najfajniejszy muzyk, kultysta nad nim i drugi pan od góry. Nie sposób uniknąć dublowania metalowych modeli, tak widzę po swoim Khornie i Nurglu. Ale odnoszę ogólnie wrażenie, że potafisz bardziej dopieścić modele plastikowe. Teraz troche żałuje, że mam kultystow zrobionych jak zwyklych ludzi z drobnymi mutacjami. Fajny pomysł z tarczami :) no i aż ślinię się na Ostateczny wygląd metalowych rycerzy z realms of chaos.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyglądają świetnie, iście bluźnierczo :czaszka: - kojarzą mi się z dr Satanem i jego ekipą z twórczości Roba Zombiego :) .

  Przy okazji się dowiedziałem o "Mrocznej Zemście" do WH40K ;) .

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za komentarze :)

  @Mariusz Bichajło
  Plastiki zdecydowanie łatwiej konwertować, poza tym jakoś nie mam serca do cięcia metalowych modeli i rzadko to robię.

  OdpowiedzUsuń