piątek, 9 sierpnia 2013

Recenzja: Ware Piles Boxed Set i Wolsung Range Ruler od Micro Art Studio.

Jako, że pudełko z zakupami powoli się zapełnia, to na kilka tygodni, jeśli czas pozwoli, wrócę do mniej-więcej piątkowego cyklu rozpakuj pudełko.

Szanowne państwo-draństwo pozwoli, że dziś zaprezentuję dwa produkty, które jakiś czas temu dotarły do mnie po złożeniu zamówienia w firmowym sklepie Micro Art Studio.

Jak zapewne większość z państwa-draństwa się orientuje w wolnym czasie zajmuję się głównie pracą nad podręcznikiem do Warheim FS oraz malowaniem modeli i budowaniem makiet do w/w gry. Przy okazji co jakiś czas przeglądam asortyment różnych sklepów szukając produktów, które można zastosować w trakcie rozgrywek w WFS. I tak trafiłem na ofertę Micro Art Studio, firma oprócz fenomenalnych podstawek produkuje także różne elementy terenu.Z asortymentu MAS wybrałem zestaw Ware Piles Boxed Set (5), który postanowiłem wykorzystać jako przeszkadzajki w trakcie rozgrywek w Warheim FS. Przy okazji zainteresowała mnie również miarka Wolsung Range Ruler "Red" (1) dostępna w ofercie MAS. A jako, że lubię różne gadżety postanowiłem dołączyć ją do listy zakupów.

Po drobnym opóźnieniu wynikającym z zamieszania w firmie kurierskiej dotarła do mnie solidnie zapakowana paczka wewnątrz której w woreczkach strunowych znalazłem zamówione produkty.Jak już wspomniałem wcześniej miarkę zakupiłem niejako przy okazji głównego zamówienia jednak muszę przyznać, iż jest całkiem poręczna i użyteczna. Wartości jakie odmierza są często stosowane w czasie gry, szczególnie podczas dowodzenia Krasnoludami.

Miarka wycięta jest z czerwonego akrylu i swoją stylistyką oraz logo nawiązuje do wydanej przez MAS gry Wolsung: Steampunk Skirmish Game.

Wartości odmierzane przez miarkę są czytelne, zarówno ze względu na wycięte w akrylu cyfry jak i znajdujące się na krawędziach calowe ząbki.

Miarka jest ciekawie zaprojektowana i dobrze wycięta z arkusza akrylu, jedyne zastrzeżenie budzą widoczne na zdjęciu matowe wżery. Ale może to wada powstała w trakcie podróży w paczce, gdyż na zdjęciu na stronie producenta nie zauważyłem podobnych śladów.Z kolei barykady to solidne bryły żywicy odlane w kształt drewnianych skrzyń, drewnianych beczek i płóciennych worków. Faktury poszczególnych materiałów zostały dobrze odwzorowane, a detale są ostre. W zestawie znajduje się pięć różnych elementów.

Barykady zostały całkiem nieźle odlane, jedynie w kilku miejscach znalazłem ślady po pęcherzach powietrza. Natomiast nadlewki i drobne płatki żywicy, które występują głównie pomiędzy workami bez problemu usunąłem starą szczoteczką do zębów. Tylko w kilku miejscach musiałem użyć skalpela.

Ware Piles Boxed Set (5) to największy z zestawów przeszkadzajek w klimacie fantasy dostępny na stronie MAS, a zaprojektowane z pomysłem i dobrze odlane elementy z pewnością będą stanowiły ciekawe urozmaicenie podczas potyczek w Warheim FS.
Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim Fantasy Skirmish na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim Fantasy Skirmish.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz