wtorek, 6 sierpnia 2019

Bretonnia, część 11 - Dwanaście wielkich bitew, część 3. Bitwa pod Brionne.

Armia dotarła pod Brionne, oblegane przez nieprzebrane siły Zielonoskórych. Nie zwalniając tempa marszu, konnica bretonnska wyszła na tyły Goblinoidów i ruszyła do druzgoczącej szarży. Gdy Gobliny przegrupowały się, aby odeprzeć niespodziewany atak, w fortecy zagrzmiały rogi i bębny. Książę Balduin wraz ze swymi rycerzami uderzył na zaskoczonych Orków, przełamując ich szyki. Obie armie spotkały się na środku pobojowiska, spychając ku sobie i miażdżąc niedobitki hordy. Spotkanie Balduina i Gillesa pośród rzezi konających Goblinoidów zostało uświęcone pojawieniem się Pani z Jeziora ze świętym kielichem w dłoni. I tak kolejny z wielkich rycerzy - pogromca smoka i władca Brionne - dostąpił zaszczytu dołączenia do Towarzyszy Graala. Zwycięstwo było przytłaczające, nawet pomimo tego, że oddziały ludzi były niemal trzykrotnie mniej liczne od hordy Zielonoskórych. Jednak żaden z potworów nie potrafił przeciwstawić się niezwykłej mocy Towarzyszy Graala i bojowemu zapałowi towarzyszących im rycerzy.

ciąg dalszy nastąpi...
(a wszystkie wpisy fluffowe opublikowane dotychczas dostępne są w czytelni).

Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.

 

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza