wtorek, 31 sierpnia 2010

Warsztat: Nawiedzone drzewo, część 1.

Zasady Warheim FS pozwalają na rozgrywanie zarówno scenariuszy miejskich, jak i takich, które toczą się 'poza murami miasta'. Szczególnie w tym drugim przypadku potrzebne będą 'makiety' drzew - w scenariuszach wiejskich często potrzebne są makiety przedstawiające 'prastare drzewa'. Poniżej prezentuję poradnik, w który przedstawiam mój sposób na budowę nawiedzonego/prastarego drzewa. Zapraszam do lektury.

Do "budowy" drzewa wykorzystałem przewód miedziany, który od lat kurzył się w szafie, drut (prawdopodobnie do robienia plomb) oraz dwie rolki z taśmy na paragony i (niewidoczne na zdjęciu) taśmę do pakowania oraz pojemnik po farbie plakatowej i trochę papieru toaletowego.

Narzędzia z których korzystałem to małe kombinerki i cążki oraz uniwersalny nóż do tapet.


Z przewodu ściągamy izolację, najlepiej tnąc nożem izolację wzdłuż.


Z rolek, papieru toaletowego, taśmy do pakowania oraz pojemnika po farbie plakatowej formujemy rdzeń drzewa.


Rozplatamy druciki...


...i przykładamy je do rdzenia drzewa. Dla ułatwienia taśmę do pakowania przykleiłem do rdzenia na \\"lewą stronę\\" tak by druciki miały się do czego kleić.


Skręcamy korzenie:


Od spodu wsunąłem pod druty poprzycinane fragmenty gałązek i jakiś łodyg (kupionych w Ikei) używanych przez narzeczoną do ozdoby mieszkania:


Po zakończeniu pracy nad korzeniami przechodzimy do pnia, przeplatając ze sobą pasma drucików wedle własnego uznania (dla ułatwienia można fragment nad korzeniami okleić paskiem taśmy do pakowania).


Po zakończeniu kształtowania pnia, skręcamy gałęzie. Znów kierując się własną wyobraźnią.


Przycinamy końcówki skręconych gałęzi i wyginamy konary:


A tak wygląda drzewo w porównaniu z modelami:
Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

1 komentarz:

  1. Bardzo udany efekt końcowy - fajnie, że cienkie druciki w zasadzie same utworzyły gotową fakturę mocno "żylastego" i łykowatego drzewa ;). I jeszcze jedno: do tej pory widywałem jedynie drzewa poskręcane z grubszego drutu stalowego, a jak widać na Twoim przykładzie i z miedzianych plecionek da radę uzyskać bardzo interesujący efekt.
    Z przyjemnością obejrzę teraz to drzewko w wersji pomalowanej :).

    Pozdrawiam,

    Kapitan Hak

    OdpowiedzUsuń