środa, 10 listopada 2010

Warsztat: Brama Miejska, część 2.

Prace nad budową 'Bramy Miejskiej' trwają. Brama prowadzi do zniszczonego w trakcie 'Burzy Chaosu' miasta i sama będzie nosiła ślady zniszczeń. Konstrukcja ma być nadwyrężona, uszkodzona i wypaczona przez Chaos (zobaczymy czy uda mi się zrobić 'skazy'), w związku z tym nie przykładałem się za bardzo do tego, by wszystkie elementy pasowały do siebie. 

Poza tym nie jestem architektem i z góry przepraszam tych, którzy się na budownictwie znają - ale to makieta do gry, nie praca dyplomowa i ma przede wszystkim ładnie wyglądać.

Poniżej kolejne zdjęcia, dobudowałem dwie wieże:


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

2 komentarze:

 1. Już na etapie gołej konstrukcji piankowej całość zapowiada się wielce obiecująco - najbardziej mi się podobają zwłaszcza te kamienie na elewacji. Zastanawiam się tylko, czy blanki nie będą zbyt delikatne i podatne na złamania...
  Tak czy inaczej, byłbym Ci wdzięczny za parę słów o samym materiale (jaki rodzaj pianki, grubość, jakiej firmy itp.), jak i o sposobie wykonania (zwłaszcza o te okrągłe kamyki mi chodzi) :).

  Pozdrawiam,

  Kapitan Hak

  OdpowiedzUsuń
 2. Pianka ma grubość 6mm i produkuje ją firma Arbiton - taka akurat była w Castoramie. Z jednej strony jest gładka, z drugiej perforowana w paski.
  Ogólnie pianka ma podobne właściwości jak styrodur.
  Co do blanek to góra będzie obłożona 'deskami' co zabezpieczy także piankę przed złamaniem - choć ta jest dość elastyczna i wytrzymała.
  Co do kamieni to zrobione podobnie jak w styrodurze - ja najpierw rozcinam ostrym ołówkiem HB a później wyciskam grubym, zaokrąglonym ołówkiem HB - Jumbo-Natural firmy Lyra.

  OdpowiedzUsuń