środa, 16 listopada 2011

Recenzja: Citadel Wood od Games Workshop.

Pudełko z Citatel Wood dotarło do mnie jakiś czas temu, jednak dopiero dziś udało mi się wygospodarować trochę wolnego czasu, który poświęciłem na złożenie plastikowych drzewek od GW.

Tradycyjnie już kolorowe pudełko ozdobione jest zdjęciami pomalowanego lasu, zaś wewnątrz znajduje się duża podstawka oraz wypraski z pniami, konarami i liśćmi, a także instrukcja montażu.

Plastik, z którego odlano
Citatel Wood jest dużo gorszej jakości niż tworzywo, z którego GW robi swoje figurki. I o ile jakość plastiku w przypadku samych drzew nie ma większego znaczenia, to w przypadku pozostałych bitsów, takich jak załączone do zestawu pochodnie, pergaminy, czaszki i łańcuchy, wyraźnie widać różnicę: detalom brakuje ostrości, a odlewy są rozmyte. Wyraźne są za to linie podziału formy, na usunięcie których trzeba poświęcić nieco czasu.

Drzewa sklejało się szybko i łatwo, zaś odlane osobno konary pozwalają na pewną dowolność w kształtowaniu wyglądu drzew. Niestety części nie są do siebie idealnie dopasowane, dobrze widać to na pniach, powstałe szczeliny zamaskuje później
Liquid Green Stuff - przy okazji będzie okazja do przetestowania jednego z ostatnich produktów GW. W skład zestawu wchodzą dwie wypraski z konarami i liśćmi, i o ile konarów mogłoby być więcej to liści wykorzystałem jedynie połowę, resztę pewnie zużyję podczas dopieszczania pozostałych makiet.

Citatel Wood
uważam za całkiem ciekawy produkt, i jeśli trafi się atrakcyjna okazja to z pewnością kupię jeszcze pudełko lub dwa. Szczególnie, że makieta jest grywalna. Pomiędzy ustawionymi na podstawce drzewami jest wystarczająco dużo miejsca, by bez problemu manewrować pojedynczymi modelami zaś sama podstawka wyraźnie wyznacza granice lasu.
Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

3 komentarze:

 1. spoko jest:) sam poluje na jeszcze dwa pudełka:P
  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 2. Co za zbieg okoliczności, wczoraj skończyłem malować. Dobry produkt, warty wydanych pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobnie pomyślałem czytając twojego posta na Zgiełku ;)

  OdpowiedzUsuń