sobota, 26 listopada 2011

Recenzja: wybrane modele od SpellCrow.

SpellCrow to polska firma zajmująca się produkcją i sprzedażą modeli przeznaczonych do autorskiego systemu Umbra Turris. TUTAJ znajduje się wywiad z Piotrem Pirianowiczem, jednym z twórców Umbra Turris.

Spośród oferty firmy SpellCrow wybrałem kilka modeli (Gnom z księgą, Helloween Mag, Pomioty Magii, Pomioty Magii ver.2, Vorak z nożem), które zamierzam wykorzystać w czasie rozgrywek Warheim Fantasy Skirmish oraz dwa gadżety (breloki Leśna Elfka i Ork).

Kilka dni po złożeniu zamówienia w sklepie otrzymałem niewielkie pudełko wewnątrz którego znajdowały się cztery przeźroczyste blistry z zamówionymi modelami. Dodatkowo figurki zapakowane zostały w niewielkie foliowe woreczki. Pomimo niewielkich nakładów włożonych w pakowanie, modele przesłane Pocztą Polską dotarły w stanie nienaruszonym. A to duży plus w porównaniu na przykład z dużo większą firmę jaką jest Forge World. Jedyne, do czego mógłbym się przyczepić to fakt, że Vorak z nożem nie otrzymał podstawki.

Za to gratis w postaci dwóch żywicznych podstawek i metalowych ksiąg jest naprawdę miłym akcentem.

Spośród zamówionych modeli, jedynie Vorak z nożem odlany był w dwóch częściach, a dokładniej dłoń i ostrze odlane były osobno - co zresztą było mi na rękę, bo model i tak miał być konwertowany. Docelowo zamierzam wykorzystać go w kompanii Kultu Ducha Chaosu.

Figurki odlane są z białego metalu, a nieliczne nadlewki i nieco bardziej widoczne linie podziału dość łatwo usunąłem za pomocą skalpela. Wzory są bogate i szczegółowe, a jakość odlewów bardzo dobra. Biorąc pod uwagę jakość i cenę to produkty SpellCrow z pewnością zasługują na zainteresowanie. Z niecierpliwością czekam na kolejne wzory i mam nadzieję, że będą na tyle uniwersalne, bym mógł wykorzystać je w Warheim Fantasy Skirmish.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz