wtorek, 28 lutego 2012

Recenzja: Grave Guard od Games Workshop.

Rekrutacja modeli do kompanii Nieumarłych powoli zbliża się do końca. Figurki Grave Guard firmy GW to kolejne modele, których będę używał w trakcie rozgrywek w Warheim FS, gdzie reprezentować będą modele Upiorów. Do złożenia Upiorów wykorzystałem trzy z dziesięciu modeli. Kolejne trzy modele posłużą do złożenia Strażników Grobowców Nieumarłego zastępu z Nehekhary. Pozostałe bitsy wykorzystam w innych projektach.

Choć Upiory w Warheim FS rozpoczynają rozgrywkę wyposażone w miecz i tarczę, to sklejając figurki dwa modele wyposażyłem w broń wielką, natomiast trzeci z Upiorów dzierży topór bojowy i miecz. Wspomniane wyżej tarcze umocowałem na plecach Upiorów, a modele wyposażone w broń wielką posiadają dodatkowo miecze w pochwach.

Image Hosted by ImageShack.us


Wewnątrz regimentowego pudełka firma GW zapakowała trzy zdublowane wypraski, na których znajdują się bitsy z których złożyć można dziesięć modeli Grave Guard. Figurki nieumarłych wyposażyć można w broń wielką lub broń ręczną i tarcze. Prócz wyprasek w pudełku znajdują się także zapakowane w foliowy woreczek podstawki oraz instrukcja obsługi.

Przód i tył pudełka zdobią zdjęcia pomalowanych modeli. I co zauważyłem dopiero robiąc zdjęcia opakowania, z tyłu nie już przykładowego zestawu farb/kolorów do pomalowania modeli.

Modele Grave Guard są świetnie wyrzeźbione, mają klimat i urok. Niestety odlewy nie są już tak dobre, jak w przypadku wcześniej recenzowanych modeli i miejscami musiałem sporo napracować się nożem modelarskim, by usunąć linie podziału formy i nadlewki.

Po oczyszczeniu z nadlewek i usunięciu linii podziału formy modele Grave Guard sklejało się całkiem przyjemnie, a spora ilość części z których składa się pojedynczy model pozwala na nadanie mu indywidualnego charakteru co obejrzeć można na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz