piątek, 3 lutego 2012

Recenzja: Krell, Lord of Undeath & Isabella Von Carstein od Games Workshop.

Krell, Lord of Undeath i Isabella Von Carstein to pierwsze modele z serii Finecast, które trafiły do mojej kolekcji.

Isabella Von Carstein w czasie rozgrywek w Warheim Fantasy Skirmish w szeregach Nieumarłego orszaku księżnej Lahmi pełnić będzie rolę pieszego model Wampirzycy.

Natomiast Krell, Lord of Undeath wraz z Heinrichem Kemmlerem, którego zakup planuję w późniejszym terminie pełnić będzie za pewne rolę Osoby Dramatu.

Pomimo kontrowersyjnych opinii na temat modeli z serii Finecast, modele nieumarłych spodobały mi się na tyle, że postanowiłem zaryzykować zakup. Czy było warto?

Podobnie jak inne modele bohaterów sprzedawanych przez GW, także te z serii Finecast zapakowane są w przeźroczysty blister, który pozwala kupującemu (bądź sprzedawcy przed wysłaniem zakupionego towaru - co w przypadku nowego tworzywa używanego przez GW jest dość ważne), na obejrzenie znajdującej się wewnątrz wypraski. Front opakowania tradycyjnie już zdobi zdjęcie pomalowanego modelu.


Szczegółowość modeli, delikatność rzeźby i bogactwo detali robi wrażenie. Figurki są przy tym niezwykle lekkie, a samo tworzywo jest elastyczne choć nie gumowate. Niektóre detale są naprawdę cienkie i zwiewne. Części pasują do siebie, choć należy pamiętać, że Finecast należy kleić klejem cyjanoakrylowym.


Po usunięciu nadlewek i kilku linii podziału przyszedł czas na dokładne obejrzenie modeli. Na figurkach znalazłem kilka bubli, na szczęście są one w takich miejscach, że nie stwarzają problemu. W przypadku Krella wyszczerbiony został żeleziec topora, czaszka-trofeum pozbawiona została dolnej szczęki, a w jednym z rogów na hełmie była dziura. Nastomiast Isabella miała dziurę w podbródku i niedolane zakończenia gorsetu (na szczęście jej główne atuty odlane zostały bez zastrzeżeń). Nieliczne ubytki bez trudności udało się uzupełnić LGS-em (Zdjęcia pokazujące zbliżenia wybrakowanych elementów umieścił na końcu minirecenzji).


Pomimo obaw towarzyszących zakupowi modeli z serii Finecast jestem zadowolony z tych dwóch modeli, które z pewnością będą ozdobą mojej kolekcji.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz