poniedziałek, 18 marca 2013

Warsztat: Von Carstein, część 1.

To naturalny bieg rzeczy. Silni żerują na słabych, w dziczy i kamiennych miastach ludzi. A jednak baczymy, by nie brać od was zbyt wiele, bowiem to doprowadziłoby nas do śmierci głodowej. To samo wszak czynicie ze swoimi trzodami i stadami bydła oraz owiec. Strzeżecie ich nawet przed innymi drapieżcami, podobnie jak robimy to z ludem Sylvanii. Czyż nie jestem troskliwym i dobrym pasterzem mojej trzody?
- Constantin von Carstein, książę wampirów
Po zakończeniu prac nad stronnikami do kompanii Nieumarłych w Warheim FS nadszedł czas na bohaterów. Zgodnie z chronologią przedstawioną w podręczniku malowanie zacząłem od modeli bohaterów służących w szeregach Nieumarłej świty hrabiego Von Carstein

Modele:
Jak już wspominałem na wampira z linii krwi Von Carstein wybrałem staroedycyjne figurki Krwawych Smoków z GW. W odróżnieniu od oryginalnych modeli, te figurki Wampira są odziane w zbroję i bardziej pasują mi do hrabiego przemierzającego rubieże Imperium. Model wierzchowca, na którym siedzi kawalerzysta to koń bojowy bretonnskiego bohatera.

Z kolei Nekromanta, to model z Mad Puppet Miniatures. Który zakupiłem lata temu i wciąż uważam go za jeden z lepszych wzorów.

Zaś Dregowie to wyposażone w oręż i tarcze modele Evil Henchmen z West Wind Productions. Dregowie Hrabiego Von Carstein to groteskowi, garbaci słudzy. Tutaj wciąż ubrani w niegdyś eleganckie stroje i uzbrojeni w oręż przydatny na polu bitwy.

Malowanie:
Malowanie rozpocząłem od skóry, zębów, oczu i włosów.
  • Jako bazę do malowania skóry użyłem farby Liche Purple ze starej palety GW, którą następnie rozjaśniałem farbami z linii Model Color: Rose Brown, Salmon Rose i Light Flesh od Vallejo. Na koniec nałożyłem wash Ogryn Flesh oraz Leviatan Purple i Devlan Mud w zagłębienia. 
  • Z kolei wargi to Light Flesh zmieszany z Blood Red. 
  • Oczy to Blood Red ze starej palety GW i kropki zrobione Heartfire (pomarańcz od P3). I na koniec wash Baal Red. 
  • Zęby to Bleached Bone rozjaśniany Skull White. Kolory także ze starej palety GW. 
  • Włosy postanowiłem pomalować w kolorze jasny blond, tak by kontrastowany z ciemniejszą skórą. Przepis jest taki sam jak w przypadku jasnowłosych Khazadów.

 
Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz