piątek, 25 października 2013

Recenzja: Dire Harpy of the Apocalypse od Avatars of War.

W ostatni piątek października zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z modelem od Avatars of War kupionym w esklepie BattleBear.

Przedstawiony poniżej model Dire Harpy będzie reprezentował jedną z postaci dramatu, które w przyszłości pojawią się w Warheim FS.

Model został zapakowany firmowo w przeźroczysty blister, który oprócz odlanej w całości figurki oraz kwadratowej podstawki 25 x 25 mm, ze slotem na magnes neodymowy, zawiera także grubą gąbkę, która chroni zawartość przed uszkodzeniem. Wewnątrz pudełka znajduje się także ulotka z logo firmy, zdjęciem pomalowanego modelu i innymi niezbędnymi informacjami.

Blister zawiera jedną figurkę Złowieszczej Harpii (Dire Harpy of the Apocalypse). Jednoczęściowy model został odlany w białym metalu. Nie zauważyłem większych nadlewek, a linie podziału były łatwe do usunięcia. Po wyczyszczeniu figurki, pojawił się pewien problem. Jak przymocować model do podstawki? Na szczęście zostało mi parę gałęzi z zestawu Citadel Wood i za pomocą sztyftów zrobionych ze spinacza biurowego skleiłem podstawkę, konar i Harpię.

Dire Harpy of the Apocalypse to bogata w detale, wyrzeźbiona z pomysłem figurka i choć daleko jej do mitologicznego pierwowzoru, to nawiązania są wyraźnie widoczne. Błoniaste skrzydła stwora ozdobione są (a jakże) czaszkami oraz gustownym hakiem. Z pleców wyrastają kolce, a ogon zwieńczony jest grzebieniem kostnym, a biodra Harpii przepasane są fragmentem kolczugi.


Zapraszam do oglądania i komentowania!

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim Fantasy Skirmish na FB,
 dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
 Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim Fantasy Skirmish.

4 komentarze:

 1. O nie, oszpeciłeś valkię :(. Harpia taka srednia, jakos nie bardzo podoba mi sie figurka. Za to fajna głowa na magu. Z jakiego to modelu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Rafał zgadzam się. Valkiria oszpecona a harpia, mogłaby być lepsza gdyby nie głowa. Mag ma głowę z boxa lorda chaosu do 40stki, ogólnie fajniej wygląda niż oryginalny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Magdalena. Właśnie mam to samo zastrzeżenie - głowa harpii to najsłabszy jej punkt. Jakby miała głowę od jakiejś demonetki...

  OdpowiedzUsuń
 4. O, dzięki za komentarze :)

  Kwestia gustu :) Mi oryginalna głowa Valki nie podoba się ani trochę. Nie pasuje do mojego wyobrażenia czempionki Khorna. Za to hełm w kształcie czaszki jak najbardziej ;)

  No a harpia jako model podoba mi się bardzo i pasuje do mojego wyobrażenia harpii w świecie Warhammera. Choć jak pisałem będzie specjalnym bohaterem, więc jej odmienny wygląda traktuję jako plus.

  OdpowiedzUsuń