wtorek, 2 września 2014

Warsztat: Johann Schweinepulver, Świniopas z Oldenlitz. Część 1.

Podobno Postacie Dramatu nie są zbyt często widywane podczas rozgrywek w Mieście Potępionych, nie wiem czy to prawda, bo od dawna nie byłem wewnątrz murów Mordheim ale wiem z całą pewnością, że bohaterowie specjalni nie występowali do tej pory w Warheim FS. Pora to zmienić.

Zmobilizowany konkursem ogłoszonym przez Hakostwo postanowiłem w końcu spisać reguły pozwalające wynająć Postacie Dramatu podczas rozgrywek w Warheim FS oraz napisać zasady pierwszego bohatera specjalnego, o którego figurce będzie traktował poniższy wpis.

Johann Schweinepulver, Świniopas z Oldenlitz
Idea wykorzystania w czasie bitwy Wybuchowych Świń zrodziła się w umyśle mistrza saperskiego Johanna Schweinepulvera podczas bitwy pod stirlandzkim Hundfeld w AS2503 kiedy to obserwował w akcji Bombardujące Gołębie Herstela-Wencklera. Inżynier, który pod okiem Wolfganga Kugelschreibera z wyróżnieniem ukończył Akademię Inżynierii w Nuln przez następne dwie dekady prowadził badania nad naturą świń oraz spędzał większość swego wolnego czasu nad projektem, którego ostatecznym celem było uszlachetnienie gatunku i opracowanie nowej broni, która pomogłaby stawić czoła niezliczonym zagrożeniom, z jakimi boryka się Imperium lub w czasach pokoju służyć jako przysmak serwowany nie tylko na arystokratycznych stołach.
Johann Schweinepulver przez innych inżynierów nazywany Świniopasem z Oldenlitz jest nader ekscentrycznym specjalistą, który stale mamrocze coś w swym technicznym żargonie będącym swoistym połączeniem języka inżynierów i przyrodników oraz nieustannie biegającym od świni do świni, stale je tresując i szkoląc.
Pierwsze Wybuchowe Świnie użyte przez Świniopasa z Oldenlitz na polu bitwy były wyjątkowo niecelne, przerażone, kwiczące i kręcące się w kółko zwierzęta ruszyły w kierunku położonych na tyłach armii zapasów jedzenia i kuchni polowej, pozbawiając żołnierzy prowiantu i kucharza na następne kilka dni.
Jednakże kolejne miesiące poświęcone na doskonalenie metodyki szkoleń poprawiły celność i skuteczność Wybuchowych Świń, a kiedy zwierzętom udawało się trafić w cel, skutki były przerażające, bowiem całe kompanie wybuchały pośród kaskad wstrząsających ziemią, eksplodujących ładunków wybuchowych.
Po tym, jak mało brakowało, a przyrządzający trufle w czekoladzie kucharz Barona Nordlandu zostałby rozniesiony na drobne kawałeczki przez zbłąkaną Wybuchową Świnię, choć z pewnością nie znajdował się w pobliżu jej zamierzonego celu, zwierzęta ochrzczono mianem Piekielnych Fajerwerków, które zaczerpnięto z niezwykle kwiecistego i bogatego języka arystokraty podczas rugania nieszczęsnego Świniopasa.
Jednak pomimo początkowych niepowodzeń mistrz saperski Johann Schweinepulver, zwany także Świniopasem z Oldenlitz wciąż doskonali techniki hodowli i tresury Wybuchowych Świń osiągając z każdą stoczoną bitwą coraz lepsze rezultaty.
Więcej informacji na temat Johanna Schweinepulvera znajdziecie TUTAJ.

Długo kombinowałem nad tym, jak ma wyglądać figurka przedstawiająca Johanna Schweinepulvera i wciąż zastanawiam się nad skonwertowaniem modelu Chorążego z zestawu BRU-72 Revolting Peasants Musician and Standard Bearer (2) od Lead Adventure. Model wydaje mi się odpowiednio groteskowy do roli Świniopasa z Oldenlitz, a na pewno posiada odpowiednie i charakterystyczne atrybuty. Z drugiej jednak strony mam zamiar wcielić te modele w szeregi Karnawału Chaosu, kompanii do której zasady powinny ukazać się przed końcem tego roku.

Koniec końców postanowiłem iść na żywioł i złożyć inżyniera od świń z bitsów, które pozostały mi po wcześniejszych projektach. A jako, że lubię dostatnio obwieszone modele, to i części zebrało się sporo.


Na umieszczonym powyżej zdjęciu znajduje się większość elementów, które wykorzystałem do złożenia figurki inżyniera Johanna Schweinepulvera.

Jak zaraz zauważycie, udało mi się zidentyfikować większość bitsów, które w znakomitej większość pochodzą od Games Workshop, to jednak zostało kilka elementów, co do pochodzenia których nie jestem pewien - to te zaznaczone pogrubionym wykrzyknikiem !. Gdyby szanowne państwo-draństwo zechciało pomóc i zidentyfikowało owe bitsy, byłbym niezmiernie wdzięczny.
 1. Sakwy oraz narzędzia to element z zestawu Miners.
 2. Ten element pochodzi najprawdopodobniej z jakiegoś zestawu Terminatorów z WH 40k. !
 3. Dzwony, które finalnie nie znalazły się na figurce pochodzą z pudełka Flagellant Warband. Zamiast tego, Świniopas z Oldenlitz otrzymał zwój z sakwą z tego samego zestawu.
 4. Choć na zdjęciu znajduje się tylko jedna pieczęć czystości to w ostatecznej wersji na modelu znalazły się trzy. Nie wiem skąd pochodzą te konkretne pieczęcie ale są one dość popularne w zestawach Kosmicznych Marines do WH 40k oraz niektórych pudełkach z modelami Imperium do WFB. !
 5. To kolejny element z zestawu Flagellant Warband, który nie znalazł się na modelu.
 6. Glewia wraz z dzierżącym drzewiec przedramieniem to bits z zestawu Men-at-arms.
 7. Z kolei miecz w pochwie to element z pudełka Empire Greatswords.
 8. Świece, jeśli dobrze pamiętam pochodzą z zestawu Empire Battle Wizards.
 9. Kapelusz z piórem to bits z zestawu Empire Greatswords.
 10. Natomiast głowa pochodzi z pudełka Empire State Troops.
 11. Korpus pochodzi z pudełka Men-at-arms.
 12. Nogi to bits, który wchodzi w skład zestawu Empire Archers/Huntsmen.
 13. Nie mam pojęcia skąd pochodzi ten element ale to i tak nieważne, ponieważ nie znalazł się na wyposażeniu Świniopasa z Oldenlitz.
 14. Standardowa podstawka od Games Workshop.
 15. Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że plecak to element pochodzący z pudełka Cultists.
 16. Napierśnik z pewnością pochodzi z któregoś z pudełek z modelami Imperium ale nie mam pojęcia z którego. !
 17. I w końcu jedyny element wyprodukowany przez inną firmę niż Games Workshop, czyli worek z przysmakiem dla świń od Ristuls Extra Ordinary Market.
 18. Pistolet w kaburze to element wyposażenia Empire Pistoliers.
 19. Fajka wraz z trzymającą ją dłonią pochodzi z zestawu Dwarf Warriors. Po obejrzeniu zdjęć poprawiłem otwór w główce fajki.
 20. Odziane w bufiasty rękaw ramię, z które wykorzystałem jedynie przedramię, to bits z pudełka Empire Greatswords.


Jestem zadowolony z figurki reprezentującej Johanna Schweinepulvera jako inżyniera. Model wygląda dynamicznie, a ekwipunek dość wiernie prezentuje wyposażenie posiadane przez inżyniera.

Jeśli jednak chodzi o Świniopasa z Oldenlitz to czegoś mi brakuje w tym modelu... Ale póki co musi mi wystarczyć to co mam.

Większość elementów elementów przed przyklejeniem została spinowana. A jedynym poważniejszym zabiegiem było wydłużenie korpusu o około 2mm, tak by model trzymał lepsze proporcje - jeśli w ogóle można mówić o jakichkolwiek proporcjach w przypadku figurek od Games Workshop.
Wybuchowe świnie to oczywiście modele pochodzące z zestawów Powder Pigs 1 i Powder Pigs 2 od Lead Adventure.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz