środa, 27 maja 2015

"Ryby... i inne zjawiska pogodowe!" - turniej Mordheim w Warszawie, 31.05.2015.

Dziś ogłoszenie:
Dnia 31 maja 2015 r. w godz. 9.30 - 20.00, w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie odbędzie się kolejny już turniej gry bitewnej Mordheim, tym razem pod nazwą "Ryby... i inne zjawiska pogodowe". Wydarzenie zgromadzi graczy nie tylko z Warszawy, ale i z całej Polski – w ciągu całodniowych starć na bitewnych stołach zmierzą się w walce o zwycięstwo, nagrody i przede wszystkim – dobrą zabawę.
Działająca w ramach Klubu Gier Przygodowych „Twierdza" sekcja gier bitewnych (znana także jako Klub „Dębowa Tarcza") spotyka się na grze w każdy wtorek o godzinie 19:00. Głównym systemem, jaki obecnie gości na stołach, jest Mordheim – gra, której akcja toczy się w zrujnowanym, przeklętym mieście, pełnym zarówno ukrytych bogactw, jak i licznych niebezpieczeństw. Prowadzone przez graczy bandy awanturników poszukują skarbów, usiłując przetrwać w obliczu zagrożenia. Większość gier odbywa się w systemie kampanii, który umożliwia graczom rozwój band i w rezultacie lepszą zabawę.
Od 2008 roku klub wielokrotnie organizował turnieje Mordheim, na które zjeżdżali gracze z całej Polski. Każdy turniej wyróżnia się innym tematem przewodnim. Temat ten ma odzwierciedlenie nie tylko w warstwie fabularnej turnieju, ale także w samych zasadach, które urozmaicają grę i stanowią dodatkowe wyzwanie dla graczy. Wszystkie turnieje mają formę krótkiej kampanii – zwykle rozgrywa się podczas niej pięć bitew.
Turniej "Ryby... i inne zjawiska pogodowe" skupia się wokół kapryśnej pogody panującej w zrujnowanym mieście. W każdym ze scenariuszy gracz zmierzy się nie tylko z przeciwnikiem, ale także z licznymi utrudnieniami spowodowanymi przez pogodę. Będzie musiał przetrwać ulewny deszcz, wichurę, mróz i inne anomalie, bowiem w Mordheim dzieją się najdziwniejsze rzeczy i wszystko jest możliwe.
Wstęp wolny dla publiczności. Zasady uczestnictwa i plan wydarzeń na stronie Klubu "Dębowa Tarcza" oraz w temacie dyskusyjnym na forum Azylium.
Zainteresowanych tematyką turnieju, zaplanowanymi scenariuszami i tłem fabularnym zachęcam do zapoznania się z pierwszą wersją pliku z regulaminem i scenariuszami. Jeszcze przed turniejem planowana jest jego kolejna wersja z licznymi poprawkami, które wynikły w trakcie testów oraz zostały zasugerowane przez czytelników.
Na zakończenie mamy przyjemność poinformować, że do grona sponsorów dołączyło pięć polskich firm figurkowych, których loga zamieszczam poniżej, jednocześnie dziękując im za udzielone wsparcie!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza