piątek, 1 maja 2015

Rekrutacja: Zwiadowcza kompania z Królestw Ogrów, część 2. Bohaterowie - Ogniobrzuchy.

Dziś, w święto pracy mam dla szanownego państwa-draństwa podwójny wpis będący jednocześnie recenzją jak i postem rekrutacyjnym. Zapraszam zatem do przeczytania relacji z rozpakowania kolejnego blistra z modelem od Games Workshop.

Dostępny obecnie w Mail Orderze model Ogre Firebelly otrzymałem zapakowany w plastikowy blister zamknięty w białe kartonowe pudełko, na którym znajdowało się logo Citadel oraz inne niezbędne informacje. Wewnątrz, oprócz odlanego w Finecast modelu Ogniobrzuchego znalazła się jeszcze kwadratowa podstawka 40x40mm.

Pudełko zawiera jedną figurkę przedstawiającą Ogniobrzuchego. Model w skali 28 mm został odlany w Finecast, na figurce znalazłem kilka nadlewek i linii podziału formy, dostrzegłem także kilka śladów po pęcherzach powietrza, jednak znajdowały się one z miejscach, które nie będą widoczne po pomalowaniu. Dużo czasu zajęło natomiast wycięcie elementów z wyprasek i usunięcie śladów po kanałach doprowadzających żywicę do formy.

Złożoną z pięciu części figurkę skleiłem klejem cyjanoakrylowym. Bowiem, Finecast jest bardzo lekki, a części są dobrze spasowane.

Pomijając kilka śladów po pęcherzach powietrza, model jest bardzo udany. Bogata w ostre i wyraźne detale figurka prezentuje się bardzo dobrze i zapowiada bardzo przyjemne malowanie.

Model w trakcie rozgrywek w Warheim FS służył będzie w szeregach Zwiadowczej kompanii z Ogrzych Królestw.

Ciało towarzyszącego Ogniobrzuchemu Gnoblara pochodzi z zestawu Scraplauncher, natomiast głowa to bits z zestawu Ogres, zaś dłoń trzymająca alembik z chmurą to część zestawu Empire Battle Wizards.
Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz