piątek, 15 maja 2015

Recenzja: Fitch, Halfling od Reaper Miniatures.

Zanim przejdę do recenzji kolejnej figurki od Reaper Miniatures, krótkie wprowadzenie.

Zapewne szanowne państwo-draństwo już nie pamięta ale w sierpniu zeszłego, 2014 roku Skavenblight ogłosiła na łamach swojego bloga Hakostwo konkurs rocznicowy, którego tematem byli Legendarni Weterani.

Dlaczego o tym piszę? A no dlatego, że prezentowana poniżej figurka Fitcha, Halflinga, to nagroda jaką Findar otrzymał za udział w/w konkursie, a którego wyniki znajdziecie na łamach Hakostwa.

A ponieważ wykonane jakiś czas temu zdjęcia odczekały już swoje w kolejce do publikacji, pora na pokazanie szanownemu państwu-draństwu zawartości blistra.

Fitch, Halfling zapakowany został przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje. Wewnątrz opakowania zabrakło gąbki zabezpieczającej model w trakcie transportu, co zaowocowała wygięciem dzierżonego prze halflinga miecza.

Blister zawiera figurkę Fitch, Halfling. Model wraz z podstawką odlany został w białym metalu. Na figurce znalazłem kilka nadlewek oraz pozostałości po kanałach doprowadząjących metal do formy, ponadto w kilku miejscach widoczna była linia podziału formy.

Autorką modelu jest Sandra Garrity, a sama figurka przedstawia okutanego płaszczem halflinga, który bądź to broni przed niegodziwcami dzierżonej w dłoni sakiewki, bądź to przekonuje jej poprzedniego właściciela, że mieszkowi lepiej będzie w rękach Fitcha, Halflinga. Model choć nieduży ma parę ciekawych detali, jak spinka do płaszcza w kształcie koniczyny, przytroczony do karwasza nóż, czy wreszcie wystające spod kaptura bokobrody.

Fitch, Halfling to ciekawy model, a jego malowanie z pewnością przyniesie Findarowi sporo frajdy.

Na ostatnim zdjęcie szanowne państwo-draństwo może zobaczyć Fitcha, Halflinga w towarzystwie Niziołka z nożem od SpellCrow oraz Złodzieja od Games Workshop.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz