wtorek, 3 maja 2022

Twierdze Krasnoludów, stracone kopalnie: Góra Gunbad.

Z głębokich szybów wydrążonych w zboczach - położonej po wschodniej stronie Gór Krańca Świata - Góry Gunbad krasnoludzcy górnicy wydobywali ogromne ilości kamieni szlachetnych i złota. Khazadzcy inżynierowie szacowali, że znajdujące się w trzewiach góry złoża były bogatsze od tych, znajdujących się pod Karak Azgal, niestety w kopalni przebywało zbyt mało górników by wydobyć choć część strzeżonych przez górę skarbów.

Po zakończeniu Wojny Zemsty - należy zauważyć, że górnicy nie uczestniczyli w bitwach z Elfami, gdy główne siły Khazadów wciąż przebywały po zachodniej części Gór Krańca Świata, poprzedzone trzęsieniami ziemi i erupcjami wulkanów Goblinoidy zaatakowały kopalnie, by zdobyć ją po krótkich, acz zaciętych walkach. Krasnoludowie potrzebowali dwóch stuleci by odzyskać utracony kompleks. Wojska dowodzone przez Logazora Brigtazza odbiły kopalnie, jednak górnicy już do niej nie powrócili. Zielonoskórzy wielokrotnie ponawiali ataki, by w końcu ostatecznie wyprzeć Khazadów z odbitej niedawno kopalni.

Pomimo bogatych złóż kamieni złota i kamieni szlachetnych, Krasnoludowie kojarzą kopalnie raczej z wydobywanym jedynie w niej Bryndurazem. Brynduraz, zwany także Świecącym Kryształem, jest nieskazitelnie błękitnym kamieniem, który po odpowiednim oszlifowaniu i osadzeniu w granicie emituje delikatną błękitną poświatą zawsze wtedy, gdy w pobliżu znajduje się jakiś Khazad. Obecnie te najdroższe na świecie klejnoty, można spotkać jedynie w największych krasnoludzkich bastionach oraz na niektórych odcinkach zasypanych i zniszczonych Poddróg.

ciąg dalszy nastąpi...
(a wszystkie wpisy fluffowe opublikowane dotychczas dostępne są w czytelni).

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz