wtorek, 28 czerwca 2022

Imperium Szczuroludzi, część 3. Geografia.

Podmrok, niczym zainfekowany układ krwionośny, oplata cały Stary Świat. Granice Podimperium nie są określone w ten sam sposób, jak granice kontynentu na powierzchni. Fakt, że Skaveny widywano w tak odległych miejscach jak Arabia oraz Kitaj, dowodzi, że jest to w istocie bardzo ruchliwa rasa. Gdy Skaveny chcą przebyć wielkie odległości, unikają podróżowania pod otwartym niebem i wykorzystują podziemne korytarze i tunele. Sztolnie powstawały w ciągu tysiącleci, a w najczęściej używanych przez całe stulecia szurały miliony łap szczuroludzi.

Podobnie jak w przypadku miast na powierzchni, rozmiary osad Skavenów zależą od ilości i typu zasobów naturalnych dostępnych na miejscu. Szczególnie ceniony jest Spaczeń, a miasta leżące w pobliżu bogatych złóż są często największe i najgęściej zaludnione w Podmroku. Poza Kamieniem Przemian ważny jest dostęp do żywności i wody. Inne dobra, takie jak łatwa dostępność niewolników, także decydują o bogactwie i wielkości osady szczuroludzi.

Podmrok w większości aspektów stanowi bluźniercze odbicie świata na powierzchni. Pod stopami nieświadomych mieszkańców niemal każdego naziemnego miasta mieści się leże Skavenów. Chociaż wielkość miasta nie zawsze odpowiada wielkości populacji gniazda szczuroludzi pod nim, największym ludzkim miastom zwykle towarzyszą odpowiednio duże zbiorowiska Skavenów. Szczuroludzie zdobywają łatwy dostęp do miast ludzi, wykorzystując wybudowane przez ludzi systemy tuneli i kanałów ściekowych, które Skaveny sprytnie wplatają we własną sieć podziemnych sztolni i korytarzy.

ciąg dalszy nastąpi...
(a wszystkie wpisy fluffowe opublikowane dotychczas dostępne są w czytelni).

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz