poniedziałek, 13 lutego 2012

Recenzja: Black Knights/Hexwraiths od Games Workshop.

Zakup zestawu Black Knights/Hexwraiths firmy GW to kolejny krok w rekrutacji moich kompanii Nieumarłych do Warheim Fantasy Skirmish.

W czasie potyczek trzy modele Black Knights reprezentować będę właśnie Czarnych Rycerzy. Natomiast dwa pozostałe modele i sporą ilość bitsów wykorzystam w przyszłych projektach.


Bitsy z których złożyć można modele Black Knights/Hexwraiths umieszczone zostały na trzech wypraskach. W regimentowym pudełku oprócz wyprasek znajduje się także foliowy woreczek w który zapakowano pięć kawaleryjskich podstawek oraz kilkustronicowa instrukcja, która w tym przypadku nie jest konieczna do prawidłowego złożenia modeli. Tradycyjnie już front pudełka zdobi zdjęcie pomalowanych modeli Black Knights, natomiast tył to zdjęcie przedstawiające figurki Hexwraiths.

Black Knights to świetnie odlane, bogato zdobione, szczegółowe modele, zaprojektowane z pomysłem, który spodobał mi się na tyle, że zrezygnowałem z konwersji innych modeli GW na Czarnych Rycerzy.

Natomiast pomysł na Hexwraiths nie podoba mi się wcale, na szczęście w Warheim Fantasy Skirmish nie ma takich jednostek, a bitsy wykorzystam w czasie rekrutacji innych kompanii lub do wykończenia Nieumarłych nad którymi pracuję obecnie.

Modele Black Knights/Hexwraiths odlane są bardzo dobrze, nadlewek jest niewiele i szybko można je usunąć. Spora ilość bitsów pozwala skleić różnorodne modele, a zaprojektowane z pomysłem bitsy pozwalają nadać indywidualny charakter poszczególnym figurkom.

Choć sklejanie modeli nie sprawia kłopotu, to po złożeniu bitsów konieczne jest użycie masy plastycznej. Liquid Green Stuff okazał się niezbędny do wypełnienia szczelin pomiędzy bitsami. Szczeliny powstają głównie na grzbiecie i czaszce wierzchowca, a także pomiędzy łączeniami ladrów.

Po złożeniu Czarnych Rycerzy uzupełniłem oręż kawalerzystów o miecze, pochodzące z innych zestawów GW.

Po złożeniu modele prezentują się porządnie i z zadowoleniem stawiam je obok złożonych wcześniej Nieumarłych do Warheim Fantasy Skirmish.
Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...