Pierwszy etap prac nad katakumbami zakończony. Zrobiłem też schody prowadzące do świątyni oraz te, którymi można zejść do podziemi. Na pierwszych i drugich modele można w miarę wygodnie postawić. Kolejnym etapem prac będzie zagipsowanie zewnętrznych murów katakumb.
Rozpocząłem budowę kolejnej makiety do mojego miasta. Tym razem jest to świątynia Sigmara. Pierwszy etap prac to budowa katakumb, w których znajdować się będą grobowce świątobliwych mężów. Prócz tego co widać na zdjęciu, do zrobienia została podłoga, schody i ściany znajdujące się w centrum podziemi. Podziemia z zewnątrz otoczone będą ziemią i kamieniami. Materiały użyte do budowy to tradycyjnie pianka pod panele, sosnowe listewki oraz kleje: polimerowy i wikol.
W galerii na stronie Brother Vinni's można z kolei obejrzeć renesansowe modele, które z powodzeniem można wykorzystać w warhammerowych grach bitewnych.
NOWOŚCI:
Przygodowy Młot Bojowy, to jak piszą twórcy:
Jest to projekt fanowski obejmujący opracowanie polskiej wersji językowej gry, modyfikację zasad, dodanie własnych rozwiązań i elementów w celu rozpowszechnienia tej wspaniałej gry szerszej rzeszy odbiorców. Jednym słowem wieloletnia praca jednego maniaka dla innych podobnych mu maniaków. [...] Stary Świat to miejsce które uwielbiam od dawna. Od Norski, poprzez Krainę Zgromadzenia, Sylvanię, Kitaj... Od czasów pierwszej edycji WHRP podziwiam wyobraźnie i poczucie humoru autorów, sposób w jaki zdystansowali się do Tolkiena i D&D pokazując europejską klasę w dziedzinie nieskrępowanej niczym fantastyki. Zabójcy trolli, tancerze wojny, fimiry, Chaos... I moje ulubione gnomy, które zostały wyrzucone przez specjalistów od marketingu z Games Workshop. Warhammer Quest to moje wielkie marzenie, do tej pory nieosiągalne z powodu ceny i bariery językowej: lubię grać po Polsku. Kiedy badając zasoby Yoshi'ego na BGG zobaczyłem, że pracuje nad polską wersją WHQ rozbłysło światełko. Ten blog jest tego skutkiem: ze swojej strony postaram się zająć oprawą graficzną elementów gry które też należałoby odświeżyć, tak by genialnej treści i tłumaczeniu towarzyszył cieszący oko wygląd i skład. Wierzę, że szybko uda się nam sprawić że Przygodowy Młot Bojowy stanie się najpopularniejszą planszową przygodówką w Polsce. Poniższy blog ma służyć za narzędzie, do dzielenia się pomysłem oraz efektami dotychczasowej pracy. Wierzymy, że z czasem pojawią się i inni zainteresowani chętni do pomocy przekazując nam swoje uwagi oraz pomagając rozstrzygnąć nurtujące nas kwestie.
Jedną w kolejnych kompanii, które pojawią się w Warheim, będzie drużyna z Kisleva. Piszę o tym, ponieważ coraz bardziej przekonuję się do modeli Men of Kraakov (z Dwarf Tales) które prawdopodobnie wykorzystam do złożenia kompanii Kislevitów.
Avatar of War wypuścił zapowiadany od jakiegoś czasu pierwszy plastikowy regiment - Dwarf Berserkers.
TUTORIALE:
Cormagh na BP prezentuje szybki i prosty sposób na budowę ogrodzeń, które można wykorzystać w bitewnych grach, których akcja rozgrywa się współcześnie lub w przyszłości (bliższej lub dalszej).
Gimiak na blogu The Brush Brothers rozpoczął serię, w której przedstawia poszczególne etapy malowania Dreadnoughtów należących do Death Company oraz Blood Angels Dreadnought.
CIEKAWOSTKI:
Zmieniamy temat, coś dla fanów (i nie tylko) driftu - moskiewska produkcja Moscow Drift.
Młodzież zbliżająca się do trzydziestki (nieważne z której strony) z pewnością pamięta "jajka", "wyścigówki" i inne gierki będące hitem początku lat 90-tych. Ma stronie Pica Pic można ponownie zagrać w owe kultowe gry.
Zakończyłem główne prace nad dioramą dla Żołnierzy z Reiklandu w barwach Altdorfu - muszę jeszcze wykończyć krawędzie scenicznej podstawki. Zdjęcia pojedynczych modeli pojawią się później.
Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB, dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów! Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy