wtorek, 20 listopada 2012

Karty: Magia Kolegialna

Począwszy od czasów Sigmara, paranie się dowolną formą magii uznawane było w Imperium za największą zbrodnię, a ci, w których drzemała magiczna moc, byli bezlitośnie ścigani. Jednakże podczas Wielkiej Wojny z Chaosem u boku armii Magnusa Pobożnego walczył Elfi arcymag Teclis. By jeszcze skuteczniej przeciwstawić się siłom Chaosu, Teclis zebrał niedoświadczonych magów Imperium i nauczył ich prostych zaklęć, opartych na ogniu i błyskawicach. A choć ich obecność na polu bitwy witano z pewną dozą nieufności, owi nowo wyszkoleni magowie okazali się dla armii Magnusa niezwykle cennym wsparciem.
Po wstąpieniu na tron, Magnus poprosił Teclisa, by ten przekazał są magiczną wiedzę Ludziom. Nie zważając na sprzeciw swych towarzyszy, wielki mag przystał na prośbę. Teclis zdawał sobie sprawę, że magiczna moc Ludzi winna podlegać kontroli, gdyż w innym przypadku zagrozić może przyszłości całego świata. Zebrał więc najbardziej utalentowanych magów spośród Ludzi i założył w Altdorfie Kolegia Magii. Teclis nauczał, że cała magia wywodzi się z Chaosu, jednak jej energia może być oczyszczona i kontrolowana przez wyszkolonych Magistrów Magii. Ludzie dowiedzieli się o tym, jak Wiatry Magii wieją z leżącej na północy Dziedziny Chaosu, przyjmując postać ośmiu Kolorów Magii, z których każdy reprezentuje inną Tradycję Magii. I że z tego właśnie powodu znak magii jest tożsamy z symbolem samego Chaosu – ośmioramiennej gwiazdy. Dla każdej z Tradycji utworzył Teclis oddzielną szkołę magii i osobiście wyszkolił pierwszych Magistrów Magii. Umysł człowieka nie miał w sobie wystarczającej mocy, by okiełznać wszystkie z ośmiu Wiatrów Magii, lecz uważnie prowadzona nauka pozwalała magowi na opanowanie jednej z Tradycji.
Tak więc i dziś istnieje osiem Kolegiów Magii, z których każde stanowi jedno z ogniw Zakonów Magii Imperium. Każde z nich ma swych Patriarchów i każde para się innym rodzajem magii niż pozostałe, mimo iż biorą one wszystkie swój początek w wielkim i niezgłębionym źródle magii, jakim jest Domena Chaosu.
Wiedza i moc każdego z Kolegiów Magii zawiera się w zgłębianej przez nie Tradycji. Wybierając Tradycję mag poświęca się odkrywaniu tajemnic tylko jednego aspektu magii. Uczy się manipulować Wiatrami Magii, splatając je w efekty poszczególnych czarów.
Karty Magii Kolegialnej to kolejny gadżet do Warheim FS, który powstał przy współpracy z Pepe. 
Karty po wydrukowaniu z pewnością ułatwią dowodzenie Magistrami Magii.


Karty można pobrać STĄD lub obejrzeć TUTAJ.

Niebawem opublikuję karty z pozostałymi dziedzinami magii

Zachęcam także do POLUBIENIA Warheim Fantasy Skirmish na FB, 
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
 
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które poświęcone jest
nie tylko grze Warheim Fantasy Skirmish.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza