środa, 21 listopada 2012

Karty: Tradycja Magii Lodu

W odróżnieniu od znanych w Imperium Kolegiów Magii, których Magistrowie zgłębiają i praktykują sekrety jednego, wybranego Wiatru Magii, istniejące w Kislevie Kolegium Lodu zajmuje się badaniem i wykorzystywaniem magii tła.
Magia tła, znana także Magistrom Imperialnych Kolegiów Magii, jest w Kislevie bardzo silna, a panujący na północy Starego Świata mróz i wszechwładna zima odmieniły ją, nadając jej niepowtarzalny charakter. Kislevscy czarodzieje w ciągu wieków badania i eksperymentów z magią tła opanowali szereg zaklęć i wykształcili własną, niepowtarzalną Tradycję zwaną Magią Lodu.
Tradycja Lodu to magia zimy, mrozu i śniegu. Opiera się na manipulowaniu przepełniającą mroźne krainy Kisleva Magią Tła. Magistrowie tej Tradycji nazywani są Lodowymi Czarodziejami. Ich żywiołem jest mroźny wiatr, lód i zima. Niechętnie witają lato i rzadko podróżują do cieplejszych rejonów Starego Świata, zamiast tego wolą otaczać się potęgą i majestatem, władającej północą Starego Świata, zimy.
Magistrowie Lodu wraz ze wzrostem mocy coraz silniej reagują na zmiany pór roku. Latem są zmęczeni i ospali, ale wraz z nadejściem chłodnej północnej jesieni stają się pobudzeni i podekscytowani, z niecierpliwością oczekując nadchodzącej zimy. W czasie długiej, mroźnej północnej zimy Lodowi Czarodzieje promienieją i stają się bardzo aktywni, z wolna uspakajając się i milknąć wraz z nadejściem krótkiej wiosny.

Karty zawierające zaklęcia Tradycji Magii Lodu do Warheim FS, to kolejna talia przygotowana we współpracy z Pepe, którą mam przyjemność zaprezentować.

Karty można pobrać STĄD lub obejrzeć TUTAJ.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza