piątek, 9 stycznia 2015

Recenzja: Roshtand the Green, Arch Druid od Reaper Miniatures.

Jak zapewne większość z szanownego państwa-draństwa, także ja mam dużo więcej pomysłów niż czasu na ich realizację. Choć obecnie pracuję nad kompanią Strażników dróg z Averlandu, a następna w kolejce czeka makieta kolejnego budynku do Oldenlitz to wymyśliłem sobie nową wersję dioramy z Magistrami Magii tym razem jednak z użyciem figurek od Reaper Miniatures.

Stąd dziś, w ramach krótkiej przerwy od recenzji produktów ze stajni Ristuls Extraordinary Market, przygotowałem prezentację modelu Roshtand the Green, Arch Druid, który na dioramie oraz w trakcie rozgrywek w Warheim FS pełnił będzie rolę Magistra Bursztynu władającego Magią Ghur.

Figurka Roshtanda zapakowana została przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje.

Blister zawiera odlaną wraz z podstawką figurkę Roshtand the Green, Arch Druid. Model odlany został w białym metalu. Nie zauważyłem praktycznie żadnych nadlewek, choć w kilku miejscach widoczna była linia podziału formy.

Choć figurka wykonana została w skali 28 mm to jak szanowne państwo-draństwo może zauważyć na ostatnim zdjęciu model Druida przewyższa niemal o głowę swoich odpowiedników z GW.

Wyrzeźbiony przez Tre Manora model Roshtand the Green, Arch Druid, to ciekawa i bogato wyposażona figurka. Zarówno drewniany kostur, wisiory z runami jak i inne utensilia sprawiają, że model z powodzeniem może w uniwersum Warhammer Fantasy pełnić rolę Magistra Magii z Kolegium Bursztynu.

Jak już napisałem w przypadku recenzji modelu Mariusa Burrowella odlewom od Reaper Miniatures, jeśli porównać je z produktami od GW brakuje nieco ostrości detali ale jest to różnica na tyle nieznaczna, że w pełni rekompensuje ją znacznie niższa cena figurki.
Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz