środa, 23 sierpnia 2017

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #36: Rany i obrażenia...

Witam szanowne państwo-draństwo w trzydziestej piątej odsłonie Figurkowego Karnawału Blogowego

Gdyby ktoś z czytających DansE MacabrE jeszcze nie wiedział, FKB to inicjatywa którą w polskiej wargamingowej blogosferze rozpoczął Inkub prowadzący bloga Wojna w miniaturze.


Do tej pory, co można wywnioskować po tytule posta, odbyło się trzydzieści pięć edycji, których podsumowania znajdziecie TUTAJ


Gospodarzem trzydziestej szóstej edycji jest Gonzo, którzy na łamach bloga Black Grom Studio opublikował wprowadzenie zawierające temat na sierpień, czyli Rany i obrażenia....


To tyle tytułem wstępu, zapraszam do lektury.

***
Wbrew pozorom modelarstwo jest dość niebezpiecznym hobby, w którym przez nieostrożne obchodzenie się z szeroko rozumianymi narzędziami można sobie zrobić krzywdę.

Na szczęście nie mam dużego doświadczenia z poważnymi obrażeniami odniesionymi w warsztacie modelarskim i choć na dłoniach mam kilkanaście blizn po ranach zadanych skalpelem oraz nożem modelarskim to na szczęście nigdy nie były to trafienia krytyczne i do zatamowania krwawienia wystarczył zwykły plaster. Wielokrotnie zdarzało mi się także skleić palce klejem cyjanoakrylowym czy wylać na siebie rozpuszczalnik.

Natomiast pracując w warsztacie modelarskim warto zachować podstawowe zasady Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, czyli pamiętać o odpowiedniej i wygodnej pozycji przy stole, właściwym oświetleniu miejsca pracy, zapoznaniu się i przestrzeganiu instrukcji obsługi narzędzi oraz stosowanej chemii modelarskiej, nie kierować elementów roboczych używanych narzędzi w kierunku ludzkiego ciała, nie używać w warsztacie uszkodzonych narzędzi oraz chronić oczy okularami ochronnymi, a skórę dłoni rękawiczkami.

Ponadto, mniej więcej co godzinę warto wstać od stołu modelarskiego przejść się kilka kroków po pokoju i wykonać kilka ćwiczeń oraz wywietrzyć pomieszczenie w którym się maluje.

    
I to by było na tyle. Do końca miesiąca zostały jeszcze sporo czasu, więc zachęcam was do udziału w #36 edycji Figurkowego Karnawału Blogowego oraz propagowania inicjatywy wśród znajomych. Publikujcie wpisu na swoich blogach lub blogach swoich znajomych, a o wpisach informujcie w komentarzach na łamach bloga Black Grom Studio.
***
I to wszystko na dzisiaj. Jeśli szanownemu państwu-draństwu spodobał się wpis i chcecie mi zrobić dobrze to udostępniajcie post oraz zostawcie po sobie ślad klikając na umieszczone poniżej gwiazdki, kwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza