wtorek, 8 sierpnia 2017

Imperium, część 63 - Prowincje. Baronia Nordlandu, część 3 - Historia i polityka.

- Nie wchodź do lasu w Nordlandzie, bo tylko napytasz sobie biedy! 
(Powiedzenie wielokrotnie powtarzane przez nordlandzkie matki ostrzegające dzieci przed nawiedzonym Lasem Laurelorn.)
- W Nordlandzie strażnicy dróg dawno wyginęli, rozbójnicy władzę przejęli! 

- Norsmeński wybór! (Zgoda wymuszona groźbą.)
- Na nordlandzkich gościńcach banici i grasanci królują, wnet cię obrabują!
- Z Księgi Przysłów i Powiedzeń, spisanej przez Alfreda Weltbohrera
W AS1244, gdy prowincją władał Wielki Książę Einrich Moltke, na polach otaczających Beeckerhoven rozegrała się jedna z największych bitew stoczonych na ziemiach prowincji. Hordy Nieumarłych, dowodzone przez Nekromantę Dietera Helsnichta, niemal doszczętnie rozbiły wojska baronii a Elektora i jego gwardię osobistą otoczyły. Na chwilę przed decydującym atakiem Nieumarłych, od południa rozległ się dźwięk trąb i rogów bojowych. Kilka uderzeń serca później, zza linii drzew wyjechała ciężka konnica a w powietrzu załopotały chorągwie Middenheim i Kisleva. Templariusze Białego Wilka i Husarzy wbili się klinem w niepokonane dotąd oddziały Nieumarłych, a Wielki Książę Nordlandu, wykorzystując zamieszanie w siłach Nekromanty zaatakował czarnoksiężnika, ścinając mu głowę potężnym uderzeniem Runicznego Kła. W chwilę później Ożywieńcy rozsypali się w pył, a wierzchowiec na którym walczył Nekromanta poniósł do lasu. Ciała Dietera Helsnichta nigdy nie odnaleziono, a krążąca wśród mieszkańców Beeckerhoven legenda mówi, że wierzchowiec Nekromanty zniknął w Lesie Cieni, zaś czarnoksiężnik przeżył, uleczony plugawą mocą przeklętego lasu.

Nordland jest pozbawioną praw elektorskich prowincją, silnie powiązaną z niezależnym państwem-miastem Middenheim. Baronią włada zamieszkujący miasteczko Salzenmund Baron Werner Nikse. Przymierze pomiędzy Nordlandem i Middenheim została zawarte w AS2368, kiedy to Brunhilda Todbringer poślubiła Barona Ludwiga Nikse. Od dziesięcioleci sojusz stale podtrzymywany jest przez kolejne małżeństwa, obecny Graf Middenheim Boris Todbringer zaślubiony jest z pochodzącą z Nordlandu Anike-Elise Nikse.

Korzyści z takiej sytuacji są obustronne. Miasto Białego Wilka przysyła oddziały żołnierzy, którzy próbują przywrócić porządek w trapionej napadami rozbójników i banitów prowincji, zaś Nordland regularnie płaci podatki za sprzedawane w Middenheim towary. Ponadto, baronia zobowiązana jest do dostarczania niewielkich kontyngentów, słynących z niezwykłej celności łuczników, którzy strzegą murów Middenheim.


ciąg dalszy nastąpi...
(a wszystkie wpisy fluffowe opublikowane dotychczas dostępne są w czytelni).

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz