wtorek, 16 lutego 2021

Bretonnia, część 87 - Couronne, część 4. Relacje z sąsiednimi księstwami i barwy księstwa.

Wewnętrzna polityka Couronne skupia się w większości na rozstrzyganiu i wywoływaniu sporów dotyczących koni. Wyjątkiem jest natomiast problem Marchii. Diuk Adalbert, obecny władca tych ziem, jest wasalem księcia Couronne. Jego ambicje sięgają dalej, zaś diuk chciałby osiągnąć pozycję lennika królewskiego. Próbuje więc wykorzystać fakt, iż obecnie Bretonnią w imieniu księcia Couronne włada Lord Regent de Gascone. Lord Regent, obdarowany licznymi prezentami, coraz przychylniej podchodzi do możliwości uzyskania przez Marchię niezależności od Couronne i politycznego zbliżenia się Adalberta do Jałowej Krainy.

Diuk próbuje osiągnąć swój cel, działając na dwóch płaszczyznach. Przede wszystkim niezwykle uprzejmie i pochwalnie wyraża się o rządach de Gascone, , podkreślając zasługi i wierną służbę Lorda Regenta. Po drugie Adalbert podejmuje się niebezpiecznych, acz chwalebnych misji, których powodzenie sprawi, iż Lord Regent będzie musiał je wynagrodzić propozycją hołdu lennego bezpośrednio wobec tronu Bretonni. Tak czy inaczej, diuk potrzebuje inteligentnych i odważnych awanturników, którzy swymi śmiałymi czynami przysporzą chwały ambitnemu arystokracie.

Adalbert w sekrecie planuje militarny podbój Jałowej Krainy. Jest przekonany, iż zdobycie Marienburga z pewnością zapewniłoby mu tytuł barona, a nawet udzielne księstwo. Diuk wprowadził swoje wojska w rejon pasa granicznego. Rajcy Marienburga wystosowali oficjalny protest, lecz wysiłki ich wysłanników są ignorowane przez Lorda Regenta.

Tradycyjnymi kolorami herbowymi księstwa Couronne, podobnie jak Carcassonne są czerwień, błękit oraz żółć/złoto..

ciąg dalszy nastąpi...
(a wszystkie wpisy fluffowe opublikowane dotychczas dostępne są w czytelni).

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz