poniedziałek, 17 maja 2021

Storytel: Drelich. Prosto w splot. Jakub Ćwiek.

Po dwóch świetnych tomach Jakuba Ćwieka z serii Grim City, sięgnąłem po sensacyjną powieść Drelich. Prosto w splot. By po raz kolejny przekonać się, że zmiana konwencji autorowi służy.

Storytel na swojej stronie zapowiedział powieść i streścił fabułę w następujący sposób:

Marek Drelich to zawodowy złodziej, doskonały w swoim fachu. Zawsze skupiony, opanowany, a gdy trzeba – bezwzględny i bezlitosny. Sprawia wrażenie człowieka, którego nie da się zaskoczyć. Ale Drelich ma też drugie oblicze. To facet, który stara się utrzymywać bliskie relacje z byłą żoną i dwójką dorastających dzieci. Do tej pory, dzięki starannie wyznaczanym granicom, udawało mu się te dwa życia trzymać z dala od siebie. Okazuje się jednak, że nie wszystko ma pod kontrolą.

Na przedmieściach Gdańska pewien gangster odkrywa długo skrywany sekret swojej żony. Tajemnicę, która wiąże się z Drelichem i która wystawi zarówno złodzieja, jak i jego najbliższych na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Czy walcząc o rodzinę Drelich wykaże się profesjonalizmem? Czy wypracowywane latami sztuczki pozwolą mu ocalić to, na czym mu naprawdę zależy?

"Drelich. Prosto w splot" to dynamiczna powieść sensacyjna z domieszką thrillera, trzymająca w napięciu i przełamująca zgrane schematy. Czerpiąca z najlepszych amerykańskich wzorców, ale też świetnie osadzona w polskiej rzeczywistości.

Drelich. Prosto w splot jest świetną sensacyjną powieścią, z dobrze napisanymi bohaterami, zarówno tymi płci męskiej, jak i żeńskiej. Tym bardziej, że panie są tu tylko ładnym tłem, ale także sprawczyniami niespodziewanych zwrotów akcji oraz momentów rodem z thrillera.

Nie będę pisał o fabule, bo nie chcę psuć zabawy, której z pewnością dostarczy Wam lektury powieści. W chwili gdy piszę ten post, w sieci nie ma jeszcze zbyt wielu recenzji, ale zgadzam się z tymi na blogach krytycznym okiem oraz Czytam, bo chcę i już.  

W chwili gdy piszę tego posta, czytany przez Filipa Kosiora audiobook oceniło 1412 osób, a w 5 stopniowej skali otrzymał ocenę 4.77.

Audiobook na łamach serwisu Storytel znajdziecie TUTAJ.

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz