niedziela, 23 maja 2021

Figurkowy Karnawał Blogowy. Edycja #81: Półeczka.
Galeria: Gablota na figurki.
Gallery: Display shelf for miniatures.

Witam szanowne państwo-draństwo i zapraszam do lektury wpisu opublikowanego w ramach osiemdziesiątej pierwszej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego

Gdyby ktoś z szanownego państwa-draństwa czytającego blog DansE MacabrE jeszcze nie wiedział, FKB to inicjatywa którą w polskiej wargamingowej blogosferze 7 września 2014 roku rozpoczął Inkub prowadzący bloga Wojna w miniaturze.

Do tej pory, co można wywnioskować po tytule wpisu, odbyły się osiemdziesiąt edycji, których podsumowania znajdziecie TUTAJ

Gospodarzem osiemdziesiątego pierwszego wydania jest Wołek Zbożowy, który na swoim blogu NerdWorkshop opublikował na początku maja post z tematem przewodnim - Półeczka. 

To tyle tytułem wstępu, zapraszam do lektury.
***
Zmotywowany przez Wołka Zbożowego zabrałem się za czyszczenie z kurzu ustawionych na poddaszu witryn, w czym dzielnie asystowała mi młodsza córka.

Po doprowadzeniu kupionych w Ikea Detolfów do jako takiego stanu zabrałem się za fotografowanie, a efekty trudnej walki z kiepskim światłem i skośnym dachem możecie zobaczyć poniżej. Na zdjęciach uwieczniłem głównie pomalowane modele, które jako tako prezentują się na fotografiach. Ponieważ jednak zdjęcia robiłem smartphonem, który niezbyt dobrze radził sobie w tych w warunkach z fotografiami niepomalowanych figurek, wielkość kupki wstydu możecie oszacować na podstawie trzech pierwszych zdjęć, wciąż jest tego więcej niż pomalowanych rzeczy.

Na zdjęciach możecie też zobaczyć dodatkowe półki, część z nich to kupione na wyprzedaży A-Space od A-Case, a część to rozwiązanie podpatrzone na blogu Inkuba - Wojna w miniaturze, czyli dodatkowe półki montowane na zaciskach do lin.

Natomiast wciąż nie mogę się zebrać do zamontowania oświetlenia, ale myślę że po tym jak wyczyściłem półki z kurzu i poprzestawiałam figurki na półkach będzie mi łatwiej w końcu się za to wziąć.

Makiety wsi Teufelsberg z racji swych gabarytów ustawiłem na nieprzeszklonych półkach, zamontowanych na profilach do ściany.

Z kolei na biurku możecie zobaczyć podstawkę sceniczną w drewnianej walizce dla Ostlandczyków do Warheim FS, nad którą obecnie pracuję.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o półeczkę.
Motivated by Wołek Zbożowy, who is hosting the May Miniatures Blog Carnival edition, I started cleaning the display shelf in the attic from dust, with my younger daughter bravely assisting me.

After bringing the Detolf bought in Ikea to such a state, I started taking pictures, and the effects of the difficult fight with poor lighting and a sloping roof can be seen below. The photos show mainly painted miniatures and building models, which appear in the photos. However, since I took the photos with a smartphone, which did not do well in the conditions with photos of unpainted miniatures, you can estimate the size of the pile of shame on the basis of the first three photos, there is still more than just painted things.

In the photos you can also see additional shelves that I installed in the display shelf, some of them are A-Space sale from A-Case, and some are a solution from the Inkub blog - Wojna w miniaturze, i.e. additional shelves mounted on metal wire clamps.

However, I still can't get myself to install the lighting, but I think that after I have cleaned the shelves from dust and rearranged the miniatures on the shelves, it will be easier for me to finally do it.

Due to their dimensions, models of the Teufelsberg village were placed on non-glazed shelves mounted on profiles to the wall.

On the desk, on the other hand, you can see the scenic display in a wooden case for Ostlanders for Warheim FS, which I am currently working on.

And that would be it when it comes to the shelf.


Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz