wtorek, 27 września 2022

Imperium Szczuroludzi, część 13. Upadek Krasnoludów, część 6. Obecne zagrożenie.

W ciągu 500 lat po upadku Mordheim Skaveny jeszcze raz powróciły masowo na powierzchnię Starego Świata. Atak szczuroludzi zbiegł się z mrocznym czasem Inwazji Chaosu i dlatego często pomijany jest przez historyków, co oczywiście doskonale odpowiadało strategii szczuroludzi.

W AS2302 Magnus Pobożny, podobnie jak Mandred Szczurobójca przed nim, zjednoczył podzielone i skorumpowane Imperium, by stanęło przeciw Inwazji Chaosu. Magnus sprzymierzył się z Carem Kisleva i zjednoczone armie dały odpór, gdy Hordy Chaosu uderzyły na miasto Kislev. Żołnierze, którzy przeżyli bitwę, maszerowali do domu w glorii zwycięstwa, gdy ich szeregi zostały zaatakowane przez skaveńskich harcowników, którzy zmienili zwycięski pochód w rozpaczliwą ucieczkę. Wojska Imperium ponownie zostały zredukowane do stanu szczątkowego, jednak nie nastąpiły dalsze ataki. Nie wiadomo, jakie zrządzenie losu, jeśli kiedykolwiek miało miejsce, powstrzymało szczuroludzi przed kontynuowaniem natarcia.

Obecnie Imperium znów grozi podbój, a słabość ludzi jest zachętą dla Skavenów. Tunele szczuroludzi biegną pod każdym miastem, pazurzaste łapy nadal pociągają za sznurki w niezliczonych intrygach ludzi, a pokręcone umysły wciąż planują, szykując ostateczną zemstę znienawidzonym bezwłosym. Gdy tak się stanie, historia Skavenów zmieni się na zawsze, a historia ludzkości być może definitywnie się zakończy.
ciąg dalszy nastąpi...
(a wszystkie wpisy fluffowe opublikowane dotychczas dostępne są w czytelni).

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz