niedziela, 25 grudnia 2022

Warsztat: Starsza Istota I.
Workshop: Elder Things I.

Lovecraft opisuje bądź nadmienia o różnych nieziemskich istotach osiedlających się na Ziemi. Pierwsze z dość dokładnie opisanych są Starsze Istoty (Elder Things), pojawiające się zwłaszcza w opowiadaniu W górach szaleństwa. Mierzą 2,4 m wysokości, mają baryłkowate ciała i przypominające rozgwiazdy głowy, liczne ramiona zakończone stopowato i skrzydła umożliwiające lot w kosmosie. Wpierw budowały miasta w głębinach oceanów, przypominające nieco plastry miodu. Toczyły wtedy wojny z nieznanym wrogiem. Potrzebując pokarmu, zapoczątkowały życie na Ziemi. Stworzyły galaretowate bryły protoplazmy zwane shoggothami, z nieużywanych ich komórek powstały pozostałe ziemskie organizmy żywe. Starsze Istoty żywe tymczasem kolonizowały lądy, zwłaszcza Antarktydę. Wtedy zorientowały się, że przed nimi ktoś jeszcze na tych lądach mieszkał, prawdopodobnie jakieś niebezpieczne stworzenia, Lovecraft nie rozwiązuje jednak tej kwestii. Po wielu wiekach Starsze Istoty prawdopodobnie straciły zdolność do tworzenia nowego życia. Odbyły wojnę z shoggothami, którą w końcu przegrały. Przegrane wojny z innymi istotami zmusiły je do wycofania się i ograniczenia zasięgu do Antarktydy, jeszcze zanim pokrył ją lądolód. Kiedy nastąpiło ochłodzenie, być może w kredzie (wedle późniejszej nauki okresie dość ciepłym), zeszły do jaskiń. Ponad nimi natomiast wypiętrzyły się wysokie góry, wśród których leży legendarne Kadath, miejsce zamieszkania nieopisanych bliżej potęg, gdzie spośród śmiertelników dotarł jedynie Randolph Carter, i to wyłącznie w trakcie marzeń sennych, a także Leng.

recenzji opublikowanej na blogu 15 listopada zaprezentowałem Wam modele w klimacie Zewu Cthulhu, które otrzymałem do recenzji od Medusa Projekt.

Modele spodobały mi się na tyle, że postanowiłem je pomalować i dziś możecie zobaczyć przygotowaną do malowania figurkę przedstawiającą Starszą Istotę.
In the review published on the blog on November 15, I presented you with the models in the atmosphere of Call of Cthulhu, which I received for review from Medusa Projekt.

I liked the miniatures so much that I decided to paint them and today you can see a miniatures of Elder Things ready for painting.


Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz