niedziela, 25 lutego 2024

Rekrutacja: Klan wojowników z Nipponu. Stronnicy - Kabuki.
Recruitment: A clan of warriors from Nippon. Henchmen - Kabuki.

Kabuki jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych form teatru w Nipponie i skupia się na żywej i prawie gwałtownej akcji, tańcu i napięciu. Śpiewacy i orkiestra często zapewniają tło dla aktorów i kluczowe informacje o scenerii. Nazwa Kabuki pochodzi od słowa kabuki-odori, które oznacza stylowe i szokujące tańce. W sztukach wykorzystuje się wyszukane kostiumy, makijaż, scenografię i efekty specjalne, aby towarzyszyć opowieści, a aktorzy poruszają się w specjalnych stylizowanych wzorach znanych jako kata. Scenografia jest zmieniana w trakcie przedstawienia przez ubranych całkowicie na czarno gapiów, a scena zawiera wiele klap i obrotowych platform, które pomagają w tym przedsięwzięciu.

Niektórzy Daimyo publicznie eksponują swoje Kabuki, ponieważ posiadanie jednej z nich jest symbolem statusu w społeczeństwie, a utalentowane Kabuki potrafią żądać ceny równej wartości małej rezydencji za jeden wieczór rozrywki - lub jedno spektakularne zabójstwo. 

Choć pole walki nie jest ich idealnym środowiskiem, jednostki Kabuki są bardzo skutecznymi oddziałami bojowymi, a ich doświadczenie w sztukach walki, odwaga i oddanie obowiązkom nie mają sobie równych.

Poniżej mam dla Was zdjęcia modeli z których złożyłem sobie kompanię Klan wojowników z Nipponu do Warheim FS.

Modele z serii Japanese Samurai Army od Kyoushuneko Miniatures zostały wydrukowane przez Minifakturę, z usług której korzystam i polecam.
Below I have for you photos of the miniatures from which I created A clan of warriors from Nippon company for Warheim FS.

Models from the Japanese Samurai Army series from Kyoushuneko Miniatures were printed by Minifaktura, whose services I use and recommend.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz