sobota, 11 maja 2019

Storytel: Orzeł biały, Marcin Przybyłek.
...czyli jeśli gracie w Warhammera ten audiobook jest dla was.

Kolejnym odsłuchanym przeze mnie audiobookiem za pośrednictwem serwisu Storytel jest Orzeł biały, Marcina Przybyłka odczytany przez Wojtka Masiaka.

Książkę miałem zamiar kupić już jakiś czas temu, jednak brak czasu na czytanie sprawił, że plan nigdy nie został zrealizowany, ale co się odwlecze, to nie uciecze...
Co by było gdyby... Gdyby większość ludzkości miała... zielony kolor skóry? Gdyby Polska była ostatnim bastionem w miarę normalnie funkcjonującej ludzkości? W miarę, bo w roku 2057 wiele spraw się zmieniło... Wiele, ale nie wszystkie, ponieważ „Polacy jednak, jak wiemy, całkowicie dają dupy w czasach pokoju, jeśli natomiast chodzi o wojnę, nie mają sobie równych”. „Orzeł biały” pióra Marcina Przybyłka - lekarza medycyny i wieloletniego pracownika firmy farmaceutycznej to alternatywna wizja naszego świata, który wskutek działań ubocznych N-Genu - medykamentu, który miał w zamierzeniu powstrzymać proces starzenia się ludzkiego organizmu, spowodował niecodzienną metamorfozę.
Recenzję Orła białego przeczytacie między innymi na łamach serwisu Gildia.pl, a zamieszczona przez Henryka Tura opinia jest w większości zbieżna z moim odczuciami, dlatego znów oszczędzę szanownemu państwu-draństwu odkrywania koła na nowo.

Od siebie dodam tylko, że osadzona w przyszłości powieść Orzeł biały to świetne źródło inspiracji dla Mistrzów Gry oraz graczy Warhammera Fantasy lub Warhammera 40k, bowiem przedstawiona w nich psychika i anatomia oraz technologia Orków wygląda na żywcem wyjętą z uniwersum wykreowanego przez Games Workshop. Jednocześnie Marcin Przybyłek dość wiarygodnie, przedstawił siły i motywacje kierujące Zielonoskórymi.

W chwili gdy piszę tego posta audiobook oceniło 506 osób, a w 5 stopniowej skali otrzymał ocenę 4.38.
Polecam.

Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.

 

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz