sobota, 25 maja 2019

Storytel: Orzeł biały 2, Marcin Sergiusz Przybyłek.
...czyli jeśli gracie w Warhammera ten audiobook jest dla was.

Na szczęście Marcin Sergiusz Przybyłek nie porzucił batalionu Orzeł Biały i drugą część cyklu zatytułowaną Orzeł Biały 2 znów mógł przeczytać Wojtek Masiak. A ja za pośrednictwem serwisu Storytel mogłem odsłuchać audiobooka i polecić go szanownemu państwu-draństwu, bowiem co nieczęsto się zdarza, kontynuacja jest jeszcze lepsza niż część pierwsza. Przy czym mam nadzieję, że będzie gorsza niż część trzecia, na którą czekam niecierpliwie.
Polacy bez strachu stawiają czoło otaczającej ich zieleninie… to jest, pardon, orkom. Woje elitarnego batalionu „Orzeł Biały”, na których Swaróg bez wątpienia patrzy życzliwym okiem, liżą rany po brawurowej akcji za zachodnią granicą. Tymczasem starzy rodacy zaczynają się burzyć i zazdroszcząc orkom nieśmiertelności, tworzą ruch Zielona Przyszłość. Perun poprzestawiał im klepki? Być może, ale i tak chcą wziąć N-Gen i zmutować! Wie o tym król, wiedzą naukowcy Twierdzy, dowiaduje się major Orłowski. 
A gdyby ktoś pytał o wschodnich Engelsów, odpowiemy, że siedzą cicho, piją spiryt, pogryzają pogandogi i są Świętowidowi ducha winni. Zawsze tak było i żadna zmiana tu nie nastąpiła. Natomiast zmienia się coś w pałacowych laboratoriach, gdzie leży zewłok Überwundera Roberta Schmidta. No bo powiedzcie sami, czy martwy Engels może, tak jakoś przypadkiem, wypowiedzieć zsiniałymi usty słowo… 
„Aaapokalipsa”?
Recenzję Orła białego 2 przeczytacie między innymi na łamach serwisu Paradoks, a zamieszczona przez Damiana Podobę opinia jest, a jakże, zbieżna z moimi wrażeniami, w końcu inaczej nie zamieszczał bym do niej odnośnika.

Od siebie przypomnę , że osadzona w przyszłości powieść Orzeł biały 2 to świetne źródło inspiracji dla Mistrzów Gry oraz graczy Warhammera Fantasy lub Warhammera 40k, bowiem przedstawiona w nich psychika i anatomia oraz technologia Orków wygląda na żywcem wyjętą z uniwersum wykreowanego przez Games Workshop. Jednocześnie Marcin Sergiusz Przybyłek dość wiarygodnie, przedstawił siły i motywacje kierujące Zielonoskórymi.

W chwili gdy piszę tego posta audiobook oceniło 251 osób, a w 5 stopniowej skali otrzymał ocenę 4.62.


Polecam.

Będzie mi miło jeśli pozostawicie po sobie komentarz i udostępnicie ten post. Jeśli chcecie postawić mi kawę przycisk DONATE znajduje się poniżej.
I will be happy if you leave comments and share this post with friends. If you want to put me a coffee DONATE button is below.

 

Możecie także zostać Patronami DansE MacabrE i wesprzeć projekt za pośrednictwem strony patronite.pl.

A więcej o moim udziale na patronite.pl znajdziecie TUTAJ.
You can also become Patrons of DansE MacabrE and support the project through the patronite.pl website.

And more about my participation at patronite.pl can be found HERE.


Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz