niedziela, 9 grudnia 2012

Karty: Domena Nehekhary

Liczowie są nieśmiertelnymi adeptami Kultu Śmierci i skrywają sekret wiecznego nieżycia. Znają rytuały, które wzywają duchy z Królestwa Dusz i wiążą je w martwych ciałach. To Liczowie budzą Nieumarłe zastępy z Nehekhary do walki. Liczowie są również strażnikami tajemnej Domeny Nehekhary. Dzięki rytualnym inkantacjom są w stanie wezwać moc starożytnych bogów i pobłogosławić wojowników Książąt Grobowców, przepełniając ich kości magiczną energią. Liczowie rzucają na wrogów przerażające klątwy, przywołując mściwe pustynne upiory, by pożywiły się na ich duszach.
Od czasu powołania do istnienia, Kultowi Śmierci nakazano studia nad sztuką mumifikacji i porozumiewania się z bogami. Stopniowo, wraz z mijającymi wiekami, Liczowie nauczyli się, jak uchronić zwłoki przed rozkładem, a w sztuce balsamowania wznieśli się na wyżyny. Liczowie rozwinęli również potężną domenę magicznych inkantacji i rytuałów przywracania dusz umarłych królów ich ciałom. Odkąd królowie uzależnili się od wiedzy i lojalności Kultu Śmierci, wierząc, że to on zapewni im życie po śmierci, Liczowie uzyskali w starożytnej Nehekharze ogromną władzę. Prawdę mówiąc, to jedyni poddani, których nie można było stracić. W ten właśnie sposób stan kapłański stał się budzącą grozę siłą działającą w cieniu wielu tronów. Liczowie byli doradcami i wezyrami królów Nehekhary i pod względem statusu ustępowali jedynie królewskiej rodzinie.
Każda nekropolia z piramidą Króla Grobowców w centrum pochwalić się może świątynią poświęconą Kultowi Śmierci, w której rezydują Liczowie. Oprócz rytuałów przywołania Liczowie mają wiele obowiązków związanych z utrzymaniem nekropolii, takich jak odnawianie pieczęci na grobowcach, inkantacji ochronnych i określanie momentu przebudzenia Królów Grobowców. Liczowie wypełniają swoje obowiązki przez całe wielki, albowiem nie mogą umrzeć naturalną śmiercią, przeklęci na wieki za ich dążenie do nieśmiertelności.
Tysiąclecia temu Liczowie użyli całej swej wiedzy, by uwięzić własne dusze w swych ciałach i w ten właśnie sposób wydłużyli długość swego życia ponad życie zwykłych śmiertelników. I chociaż ich dusze nie odeszły nigdy do Królestwa Dusz, a ich ciała starzały się wraz z upływającymi wiekami i dziś pozostają przy życiu jedynie dzięki sile ducha. Nie zdając sobie z tego sprawy, stan kapłański skazał sam siebie nie na wieczne życie, lecz na wieczną nie śmierć. Ciała Liczów są dziś niczym więcej jak chodzącymi truchłami – przygarbieni i słabi, o suchej, pomarszczonej skórze, naciągniętej na kruche szkielety niczym pergamin. Każdy nosi na głowie wymyślne nakrycie, trzyma w dłoniach rytualny nóż i pokryty runami kostur, który jest dla Liczów zarówno podporą, jak i symbolem ich urzędu.
Choć za oknem mrok, mróz i śnieg, to zapraszam szanowne państwo-draństwo na pustynię.
Trzynasta talia Kart Magii zawiera czary z Domeny Nehekhary.

Karty można pobrać STĄD lub obejrzeć TUTAJ.

DOwNlOad|OnLInE

***
Zachęcam także do POLUBIENIA Warheim Fantasy Skirmish na FB, 

dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
 
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które poświęcone jest
nie tylko grze Warheim Fantasy Skirmish.
 ***

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza