piątek, 14 grudnia 2012

Recenzja: Wybrane produkty od Mini Monsters.

Zapraszam szanowne państwo-draństwo do lektury kolejnej recenzji, poświęconej tym razem wybranym produktom od Minimonsters.eu.

Jak zapewne państwo-draństwo zdążyło się już zorientować od dłuższego czasu pracuję nad budową makiet do Warheim FS. Gdy większość budynków i terenów jest już gotowa, przychodzi czas na detale, a te w części pochodzić będą właśnie od Minimonsters.eu. I choć do zakończenia prac nad makietami pozostało jeszcze sporo czasu, to zacząłem już kompletować różnego rodzaju beczki, skrzynie, pompy wodne i tym podobne akcesoria, którymi uzupełnię wystrój pola bitwy.


Produkty Minimonsters.eu można nabyć za pośrednictwem Allegro lub Ebaya, tam też znaleźć można aktualną listę dostępnych produktów dedykowanych zarówno do gier w klimatach fantasy jak i sci-fi.


Wybrałem Allegro i kupiłem zestaw zwykłych beczek oraz dużych beczek, a także kufry. Ponadto, z myślą o wykorzystaniu głównie do wykończenia dioramy oraz podstawek Nieumarłych nabyłem kilka zestawów nagrobków i posągi gargulców.


Większość obecnie dostępnych produktów odlana została w żywicy, choć jak posiadam jeszcze kilka gipsowych, choć te nabyłem wiele miesięcy temu. Modele dotarły do mnie w solidnie zapakowanej paczce, a poszczególne produkty zapakowane zostały w strunowe woreczki.


Odlewy są dość dobrej jakości, choć po bliższym przyjrzeniu dostrzec można ślady pęcherzyków powietrza. Jednak jest ich niewiele i nie powinno być problemu z uzupełnieniem ubytków za pomocą szpachlówki czy green stuffu. Na nagrobkach znalazłem także kilka nadlewek, ale ich usunięcie nie sprawiło żadnych problemów. Żywica jest dość elastyczna i nie kruszy się pod ostrzem noża. Należy jednak pamiętać, by przed malowaniem odlane z żywicy modele odtłuścić, czyszcząc powierzchnię na przykład płynem do mycia naczyń.


Modele są dość dobrze wyskalowane i obok figurek w skali 28 mm wyglądają naturalnie. Zaś przełożenie jakości zestawów oferowanych przez Minimonsters.eu na cenę wypada bardzo korzystnie, a stale powiększający się wybór produktów pozwoli z powodzeniem urozmaić pole bitwy.Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz