piątek, 18 kwietnia 2014

Recenzja: Marius Burrowell, Gnome od Reaper Miniatures.

Dzisiaj zapraszam szanowne państwo-draństwo do otwarcia pudełka z figurką Mariusa Burrowella, gnoma-złodzieja od Reaper Miniatures. Jako, że w Warheim FS nie ma póki co Gnomów model będzie reprezentował Niziołka, jedną z postaci dramatu, których zasady powinny pojawić się w niedalekiej przyszłości.

Figurka Mariusa Burrowella zapakowana została przez ekipę z Reaper Miniatures w blister wykonany z tworzywa sztucznego i tektury, na którym umieszczono logo firmy, nazwę modelu oraz wszelkie inne niezbędne informacje.

Blister zawiera odlaną wraz z podstawką figurkę Marius Burrowell, Gnome Thief. Model odlany został w białym metalu. Nie zauważyłem praktycznie żadnych nadlewek, choć w kilku miejscach widoczna była linia podziału formy.

Figurka wykonana została w skali 28 mm i jak można zauważyć na ostatnim zdjęciu dobrze wpasowuje się w rozmiar Niziołków od GW.

Wyrzeźbiony przez Jasona Wiebe model Mariusa Burrowella, to ciekawa i bogato wyposażona figurka. Złodziej trzyma w dłoni pistolet strzałkowy lub małą kuszę, przez plecy przewieszoną ma linę i plecak, stopy chroni wysokimi butami, a na głowę założył czapkę z piórem. Z kolei twarz zdobi bujny wąs oraz monokl, zaś do kurtki, na wysokości piersi przypiętą ma broszę.

Odlewowi brakuje nieco ostrości detali, szczególnie jeśli figurkę porównać z modelami od GW. Jednak należy pamiętać, że wzór ma już swoje lata, a cena jest znacznie niższa niż koszt figurka od brytyjskiego producenta.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz