piątek, 19 grudnia 2014

Recenzja: Laser Pointer - Markerlight oraz Laser Line - Targetlock od Army Painter.

Jak szanowne państwo-draństwo dawno już zauważyło lubię gadżety, więc kiedy badjaq na swoim blogu Brothers at War napisał o laserowych wskaźnikach od Army Painter czym prędzej przeczesałem odmęty internetu i z pomocą wujka Google namierzyłem sklep internetowy w którym zamówiłem wskaźniki.

Na dostawę przyszło mi trochę poczekać, bowiem premiera wskaźników miała miejsce dopiero pod koniec listopada.W dobrze zabezpieczonej przesyłce otrzymałem między innymi dwa laserowe wskaźniki Laser Pointer - Markerlight oraz Laser Line - Targetlock zapakowane w plastikowe blistry. Wewnątrz plastikowego opakowania oprócz laserowych wskaźników znajdowała się także ulotka z wszelkimi niezbędnymi informacjami i ostrzeżeniami oraz przykładami zastosowania.

Przed pierwszym użyciem należało rozkręcić wskaźniki i usunąć z baterii izolację uniemożliwiającą przypadkowe włączenie w trakcie transportu.
Wskaźniki są dobrze widoczne zarówno w świetle słonecznym jak i przy sztucznym oświetleniu. Poniższe zdjęcia wykonałem w świetle dwóch halogenowych żarówek o mocy 150 W, a delikatne rozmycie wskaźników widoczne na fotografii wynika jedynie z drżenia ręki.Poniżej możecie obejrzeć także fotografie producenta, który zamieścił na zdjęciach przykłady wykorzystania wskaźników.Jestem zadowolony z zakupu laserowych wskaźników od Army Paintera, tym bardziej, że o ile z nabyciem odpowiednika dla Laser Pointer - Markerlight nie ma większego problemu, to nigdzie nie znalazłem alternatywy dla Laser Line - Targetlock.

Jakość wykonania wskaźników jest dobra, światło lasera jest dobrze widoczne nawet przy silnym oświetleniu, a linia generowana przez Laser Line - Targetlock z powodzeniem obejmuje swym zasięgiem przekątną stołu bitewnego o wymiarach 120 x 120 cm.

Nowe gadżety z pewnością znajdą zastosowanie podczas rozgrywek w Warheim FS.

Większe zastosowanie przewiduję dla Laser Line - Targetlock, linia generowana przez wskaźnik będzie szczególnie użyteczna przy określaniu pola widzenia jednostek strzelających i rzucających zaklęcie. Z kolei Laser Pointer - Markerlight będzie spełniał swe podstawowe zadanie, czy określał czy dany model widzi modele przeciwnika.I choć w ferworze walki może kusić, to szanowne państwo-draństwo zechce wysłuchać ostrzeżenia widocznego na zdjęciu poniżej Żebraka i powstrzyma się od świecenia laserem po oczach przeciwników oraz własnych.Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz