czwartek, 16 kwietnia 2015

Galeria: Strażnicy dróg z Averlandu. Kompania. Rajtarzy.

Trudno powiedzieć, by prace nad Strażnikami dróg z Averlandu do Warheim FS ruszyły z kopyta ale w nocy udało mi się skończyć malowanie trójki Rajtarów.

W szeregach rajtarów walczą młodsi synowie szlacheckich rodów Averlandu, którzy poczuli już zew bitewny i chcą zdobyć swe pierwsze rycerskie ostrogi. Zdarza się, że zbierają oni swych towarzyszy, by dołączyć do kompanii strażników dróg, gdzie odbierają twarde szkolenie z zakresu jeździectwa i sztuki prowadzenia wojny podjazdowej.
W czasie potyczki rajtarzy pełnią rolę lekkiej jazdy, której zadaniem jest flankowanie wroga, dezorganizowanie jego szyków i manewry typu atak i odwrót, oparte na siejącym spustoszenie ogniu ich pistoletów. Wyposażeni za pieniądze ze skarbców rodzinnych w ekstrawaganckie liberie, hełmy z pióropuszami, z pistoletami przy boku, prezentują się naprawdę gracko.
Rajtarów jest łącznie trzech, a więcej na temat samych modeli możecie przeczytać TUTAJ. W odróżnieniu od pozostałych stronników, pióra zdobiące kapelusze rajtarów zafarbowałem na czarno i czerwono.

Do pomalowania pozostali bohaterowie i pojazdy.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza