niedziela, 12 lipca 2015

Zebrane z tygodnia #226

Witam serdecznie szanowne państwo-draństwo i zapraszam do lektury i komentowania #226 zestawienia z cyklu Zebrane z tygodnia, w którym zebrałem galerie, nowości, poradniki oraz recenzje, podsumowania i ciekawostki związane głównie z uniwersum Warhammer Fantasy, choć nie tylko...

Mam dziś dla szanownego państwa-draństwa także specjalne ogłoszenie. Jeśli jesteście miłośnikami oldschoolowych gier RPG i bitewnych to zajrzyjcie do prowadzonego przez Borejkę Git Games e-SHOP. Być może i wy znajdziecie tam stare gry w dobrym stanie.

A sto tygodni temu wydarzyło się:


Zaś dwieście tygodni temu wydarzyło się:

Warhamer:

 • W minionym tygodniu na łamach bloga Danse Macabre zamieściłem kolejny wpis poświęcony geografii Starego Świata.
 • Z kolei Inkub na blogu Wojna w miniaturze udostępnił kolejny artykuł z serii Z otchłani czasu, który tym razem poświęcony jest Konowałom i Kultowi Szybkości.
 • A na łamach serwisu rock, paper, shotgun dostępny jest wpis traktujący o filmie na którym twórcy gry Total War: Warhammer zaprezentowali Demigryfona.

Galeria:

 • W minionym tygodniu firma Otherworld Miniatures powiększyła swój asortyment figurek między innymi o zestawy Ghasts, Old Druid oraz Demon Statues Set, Iron Golem i Stone Golem.
 • A gdyby szanowne państwo-draństwo uznało, że oświetlenie komnaty przez posągi demonów jest nieco zbyt ekstrawaganckie, to można skorzystać z bardziej klasycznego Kandelabru od Thomarillion, w ofercie sklepu znajdziecie także Stone floor II bases oraz Stone floor II bases, big.
 • A jeśli uznacie, że komnata została już odpowiednio oświetlona, to być może zdecydujecie się ozdobić ją krasnoludzką kolumną od MiniMonsters.

Poradniki:

 • Na Blogu Maciejusa dostępny jest wpis traktujący o malowaniu modelu Aspiring Champion od Games Workshop.
 • Z kolei na łamach bloga Miniatures Grail szanowne państwo-draństwo może zapoznać się z tutorialem poświęconym budowie i malowaniu podstawki utrzymanej w klimatach greckich ruin.
 • I w końcu odnośnik do YT kanału Painting Buddha, na którym znajdziecie między innymi tutorial poświęcony malowaniu złota w mistrzowskiej wersji NMM.

Recenzje:

 • W miniony piątek na blogu Danse Macabre zamieściłem recenzję modeli Harpies of Apocalypse od Avatars of War.
 • Kapitan Hak na łamach prowadzonego wraz ze Skavenblight bloga Hakostwo rozpakował pudełko z makietą Garden of Morr od Games Workshop.
 • Gdyby zaś szanowne państwo-draństwo potrzebowało pomocy przy określaniu pola widzenia modeli to polecam recenzję Tabletop Laser XL650-5 (line of sight laser) od Picotronic zamieszczoną na gravengames.co.uk oraz Laser Pointer - Markerlight oraz Laser Line - Targetlock od Army Painter, którą w minionym roku zamieściłem na łamach Danse Macabre.

Podsumowania:

Ciekawostki:

Model tygodnia:

Elzbeth von Draken on Carmine Dragon painted by UnlimitedColours.

I to wszystko na dzisiaj. Jeśli szanownemu państwu-draństwu spodobał się wpis i chcecie mi zrobić dobrze to udostępniajcie post oraz zostawcie po sobie ślad klikając na umieszczone poniżej gwiazdkikwadraty oraz inne G+1 czy FB lubię to!.

A gdyby zaś szanowne państwo-draństwo znalazło w odmętach sieci odnośniki do ciekawych galerii, nowości, poradników, recenzji tudzież ciekawostek lub samo takowe popełniło i chciało podzielić się nimi z resztą społeczeństwa to piszcie śmiało komentarze pod powyższym wpisem.

Zachęcam także do POLUBIENIA gry Warheim FS na FB,
dołączenia do BLOGOSFERY oraz komentowania wpisów!
Zapraszam także na forum AZYLIUM, które skupia graczy
Mordheim i Warheim FS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz